9 grudnia, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Wartość odtworzeniowa budynku

2 min read

Wartość nieruchomości jest często trudna do oszacowania. Nie zawsze wiemy jak to zrobić, często jesteśmy zaskoczeni tym, jaka cena jest ustalona.

Wiele osób myśli, że wartość rynkowa jest równa wartości odtworzeniowej, ale nie do końca tak musi być. Tym ile jest wart budynek musi zająć się przechowawcą majątkowy, który ma bardzo duże doświadczenie, bo w ten sposób taka osoba będzie postępowała zgodnie z prawem, jakie w Polsce obowiązuje, a to jest bardzo ważne. Na wartość odtworzeniową wpływa mniej zmiennych i ta wartość jest kreowana przez rynek usługi i materiałów budowlanych. Tak naprawdę wartość odtworzeniowa budynku jest zależna od tego, w jakim miejscu kraju mieszkamy. To się też często zmienia wraz ze zmianą cen rynkowych usług i materiałów. Trzeba mieć świadomość tego, że na tę wycenę wpływ ma wartość gruntu, czyli gdzieś w miejscu, które jest drogie sytuacja będzie inna niż na działce gdzieś na wsi daleko od autostrad i dróg. Na wycenie trzeba się naprawdę bardzo dobrze znać, bo każdy może popełnić tutaj błąd, a na to nie można sobie pozwolić.


Wzywamy pomoc przy wycenie odtworzeniowej

Rzeczoznawca musi mieć czas na wykonanie całej wyceny. Trzeba wzywać go z wyprzedzeniem, bo wtedy będzie mógł do wszystkiego się przygotować. Zainteresowanie taką wyceną jak wartość odtworzeniowa jest bardzo duże. Wiele osób szuka pomocy u rzeczoznawcy, dlatego taka osoba ma bardzo dużo pracy do wykonania. Musi to być osoba rzetelna i bardzo dobrze przygotowana, a wtedy my klienci będziemy bardzo zadowoleni, bo otrzymamy taką wycenę, na jakiej nam zależało i jakiej sami byśmy nigdy nie zrobili. Jeśli wszystko będzie dobrze to wartość odtworzeniowa budynku będzie dokładnie taka, na jakiej nam zależało. Jeśli nie zgadzamy się z taką wyceną to zawsze można skorzystać z innego rzeczoznawcy, wiele osób tak robi żeby się upewnić czy wszyscy wykonują podobnie swoją wycenę. Im szybciej wezwiemy specjalistę tym szybciej dowiemy się jak ma to wszystko wyglądać i ile czasu może to potrwać.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.