9 grudnia, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Moringa była stosowana już w starożytnej indyjskiej medycynie

2 min read

Przez tysiące lat Moringa Oleifera była istotnym elementem ajurwedyjskiej, tradycyjnej medycyny indyjskiej, która wykorzystuje ją do leczenia.

Roślina zawdzięcza większość swojej sławy przemysłowi leków ajurwedyjskich – praktyce sięgającej starożytnych indyjskich tradycji. Zgodnie z tymi starożytnymi lekami ajurwedyjskimi, roślina moringa zawiera setki związków znajdujących się w każdej części rośliny, co czyni ją wzmacniającym zasobem, który zapobiega, leczy i łagodzi objawy ponad 300 chorób. Oczywiście, jednym z głównych konsumentów tej rośliny w świecie zachodnim są ci z nas, którzy chcą schudnąć trochę szybciej, niż może to zaoferować zbilansowana dieta z ćwiczeniami. Liście drzewa moringa są bogate w składniki odżywcze, których nasz organizm potrzebuje, aby zrównoważyć masę wody, jeden z bardziej denerwujących przyrostów wagi ciała, który często wydaje się nieunikniony. Roślina oferuje również związek modyfikujący glukozę, który pomoże w walce z wysokim poziomem cholesterolu i otyłością, która na pozór staje się coraz większym problemem w świecie zachodnim. Bogata w wapń i witaminy moringa poprawia zdrowie organizmu i wygląd włosów i skóry.

Według tekstów ajurwedyjskich moringa wnika głęboko w tkanki organizmu, a szczególnie w sam szpik kostny, najgłębsze tkanki ze wszystkich. Teksty ajurwedyjskie, które odnotowują użycie tej rośliny ponad 4000 lat temu w leczeniu ponad 300 różnych chorób, również przytaczają ją jako potężny środek oczyszczający krew i usuwający zanieczyszczenia, toksyny, pasożyty i odpady metaboliczne, pomagając odmłodzić komórki od wewnątrz. Rzymianie, Grecy i Egipcjanie również używali liście moringa jako perfum i lekarstw, uznając korzyści lecznicze i praktyczne rośliny. Co więcej, te starożytne kultury również widziały roślinę w znacznie inny sposób niż my na zbyt naukowym zachodzie. Większość starożytnych systemów medycyny postrzegała rośliny jako środki konstytucyjne, wpływające nie tylko na ciało, ale także na osobowość, umysł, energię i tendencje emocjonalno-duchowe osoby.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.