8 maja, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Pandemia a podaż transportu – jak realizować więcej zleceń?

4 min read

Kolejna fala pandemii wpływa na gospodarkę, w tym na działalność firm zajmujących się transportem. Okazuje się jednak, że pomimo zaostrzenia się przepisów, podaż na usługi transportowe wcale nie spada. Wręcz przeciwnie – COVID-19 doprowadził do wzrostu stawek za usługi przewozowe. Obecna sytuacja sprzyja więc rozwojowi firm w tej branży. Okazuje się jednak, że nie wszystkie z nich są w stanie zoptymalizować swoją wydajność? Dlaczego? Jak temu zaradzić?

Pandemia a firmy przewozowe

Panika wywołana pandemią spowodowała wzrost stawek za usługi przewozowe. Głównie dlatego, że przewoźnicy obawiają się utrudnień i podchodzą z dużą rezerwą do realizacji kolejnych zleceń. Zwłaszcza w transporcie międzynarodowym. Jeżeli jednak już się ich podejmują, to oczywiście za odpowiednio wyższe pieniądze. Z danych udostępnionych za pomocą platformy Metrix wynika, iż liczba zapytań odnośnie przewozów znacznie przekracza możliwości firm, które oferują usługi transportowe. Okazuje się również, że liczba przewozów na trasie Polska–Niemcy jest najniższa na przestrzeni ostatnich 2 lat. Wiele firm wycofało się także z realizowania przewozów międzynarodowych. Sytuacja ta sprzyja więc rozwojowi firm, które podejmują kolejne zlecenia pomimo pandemii. Czy można jeszcze bardziej zoptymalizować ich działanie?

Optymalizacja transportu

Na obniżenie efektywności przewozów wpływają m.in. wzmożone kontrole na granicach państw europejskich. Doprowadziły one także do zapaści eksportu zagranicznego. To z kolei wpłynęło na to, że wielu przewoźników zaczęło zmagać się również z problemem pustych przejazdów w drodze powrotnej. Następstwem tego jest wzrost stawek za poszczególne zlecenia. Firmy przewozowe muszą się jednak liczyć z tym, że wysyłając frachtunek za granicę, mogą wracać bez załadunku. Organizację transportu utrudniają także przepisy i regulacje prawne, które wprowadzane są w związku z COVID-19. Surowe wymogi sanitarne uniemożliwiają kierowcom dostarczenie towaru do celu. Zwłaszcza jeżeli zostają one wprowadzone z dnia na dzień. Jest jednak kilka sposobów na to, by temu zaradzić i zoptymalizować działanie firmy.

Komunikacja i organizacja

Sytuacja wywołana światową epidemią COVID-19 stanowi znaczne utrudnienie dla branży transportowej. Jednak można sobie z tym poradzić poprzez odpowiednią organizację przewozów. Bardzo ważne jest także utrzymanie stałej komunikacji z kierowcą – i to na jak najwyższym poziomie. Mowa tu przede wszystkim o technologiach, które stosowanie umożliwia nawiązywanie kontaktu z pracownikiem przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu można trzymać rękę na pulsie, nawet jeżeli dzieje się coś nieoczekiwanego. Stały dostęp do lokalizacji pojazdu pomaga również w zażegnaniu sytuacji kryzysowych, które mogą wynikać np. z niespodziewanego zamknięcia przejścia granicznego. Wszelkie te trudności pomaga rozwiązać system WEBFLEET od Webfleet Solutions.

WEEBFLEET – Twoja szansa na lepsze zarządzanie flotą

WEBFLEET to nowoczesna, a przy okazji niezwykle pomocna usługa, która pozwala nie tylko na monitorowanie i lokalizację pojazdów w czasie rzeczywistym, ale stanowi też doskonałe wsparcie na każdym etapie fleet managementu. Wielu użytkowników tej usługi docenia przede wszystkim pomoc przy planowaniu tras przejazdów. Nie bez znaczenia pozostaje wpływ usługi na koszty utrzymania floty – użytkownicy platformy odnotowali zużycie paliwa mniejsze o nawet 20%.  Wybierając WEBFLEET zyskasz dostęp do najnowszych, aktualizowanych na bieżąco map, które m.in. umożliwią zdefi­nio­wanie stref geogra­ficznych oraz grup pojazdów. Są one niezwykle czytelne, przez co również łatwe w obsłudze.

Pandemia znacząco wpływa na funkcjonowanie firm transportowych. Wiele podmiotów ogranicza zakres swojej działalności. Jeśli zależy Ci na budowaniu konkurencyjności, trudna sytuacja stwarza ku temu wyjątkową okazję. Dzięki platformie WEBFLEET uda Ci się zoptymalizować procesy w Twojej firmie i realizować większą liczbę zleceń pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.