16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak stosuje się mezoterapię?

3 min read

Mezoterapia została opracowana przez francuskiego lekarza Michela Pistora pod koniec lat pięćdziesiątych.

Pistor odkrył, że najmniejsze ilości aktywnych składników, jeśli są tylko wstrzykiwane w skórę w miejscu problemu, często łagodzą go na dłuższą metę, a nawet powodują całkowite zniknięcie. Pistor rozwinął to odkrycie w niezależną metodę terapeutyczną, mezoterapię.

Jak stosuje się mezoterapię?

Mezoterapia igłowa w okolicach oczu

Składniki aktywne stosowane w mezoterapii są w większości pochodzenia naturalnego i są na ogół dobrze tolerowane. Należą do nich homeopatyki, fitofarmaceutyki, witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Mezoterapia, jako zabieg małoinwazyjny, prawie nie powoduje bólu. Z jednej strony dlatego, że do składników aktywnych często dodaje się środek miejscowo znieczulający, z drugiej strony dlatego, że stosowane igły są niezwykle krótkie i cienkie, a we wrażliwym obszarze w okolicach oczu stosuje się specjalną technikę wstrzykiwania. Okolice oczu są na ogół bardzo wrażliwe, dlatego prace muszą być wykonywane w sposób wysoce atraumatyczny. Skóra jest tu niezwykle cienka, a naczynia limfatyczne i krwionośne delikatne i kruche.

Niewłaściwie przeprowadzona procedura może prowadzić do ciężkich krwiaków lub obrzęku powieki dolnej. Dlatego w mezoterapii w okolicy oczu stosuje się wyłącznie technikę, która uzupełnia kilka ukierunkowanych nacieków do głębszych warstw skóry poza okolicą około oczodołową. Dzięki technice naciągania naskórka, kaniula jest ostrożnie naciągana na skórę przy stałym nacisku stempla, a kombinacja składników aktywnych jest równomiernie nakładana kropla po kropli, aby mogła zostać wchłonięta przez skórę. Sztuczka polega na tym, aby nacisk na czubek igły był jak najmniejszy, aby nie powodować głębszych uszkodzeń skóry. Skóra powinna być jak najbardziej napięta. Technika jest bezkrwawa i bezbolesna, sukces przekłada się na resorpcję płynu w ciągu kilku minut. Pacjent jest leczony w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami, aby nie mogły wystąpić ruchy mimowolne.

W przypadku okolic oczu mezoterapia może służyć do usuwania cieni pod oczami, worków, które wyglądają nieatrakcyjne, mogą być spowodowane niewłaściwym odżywianiem, mogą pojawić się z wiekiem lub też występować podczas przyjmowania leków. Jeżeli inne sposoby, przykładowo kremy, zmiana trybu życia nie pomagają, wówczas może potrzebna być mezoterapia igłowa oczy są podczas zabiegu odpowiednio chronione, jest to obecnie bardzo popularny zabieg w stosowany przez wiele klinik medycyny estetycznej.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.