14 kwietnia, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Uzyskaj ulgę dzięki tym wskazówkom dotyczącym alergii

3 min read

Czy objawy alergii dyktują Ci, co możesz, a czego nie możesz robić w określonych porach roku? Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie muszą.

Istnieje wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o alergie i ich wpływ na Twoje życie. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby uniknąć objawów alergii.Jeśli posiadasz zwierzęta, często je kąp, gdy nadejdzie sezon alergiczny. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli psów. Nie tylko sierść i łupież zwierząt domowych same w sobie są drażniące, futro zwierząt jest magnesem dla pyłków unoszących się w powietrzu, umożliwiając tym cząsteczkom przyczepienie się do Twojego zwierzaka i zaatakowanie Twojego domu.Jeśli masz alergie, nie zostawiaj otwartych okien, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Czy w domu, czy w samochodzie, zamknij okna i włącz klimatyzator. Pozostawienie otwartych okien pozwala na pojawienie się wyzwalaczy alergii. Co oczywiście będzie niepokoić twoją alergię.Aby zminimalizować kurz w swoim otoczeniu, należy czyścić ściereczkami z mikrofibry, mopami i innymi narzędziami. W przeciwieństwie do ściereczek bawełnianych, ścierki do czyszczenia z mikrofibry mają niewielki ładunek elektrostatyczny, który umożliwia im chwytanie drobinek kurzu. Cząsteczki kurzu zamiast rozsypywać się po pokoju, mocno przylegają, maksymalizując skuteczność czyszczenia.Podczas podróży, jeśli masz dziecko, które cierpi na alergie pokarmowe, upewnij się, że zaopatrzysz się w żywność bezpieczną dla jego lub spożycia. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujesz w obcym kraju. Ustalenie, czy żywność zawiera alergeny może być trudne, co może powodować reakcję.Pamiętaj, aby regularnie czyścić każdą powierzchnię w domu. Jeśli to Ty cierpisz na alergie, pamiętaj o założeniu maski podczas czyszczenia. Uzyskaj ulgę dzięki tym wskazówkom dotyczącym alergii

Ponieważ podczas czyszczenia będziesz mieszał alergeny, maska ​​pomoże Ci powstrzymać ich wdychanie.Zachowaj ostrożność podczas czytania gazety.

Może to zabrzmieć szaleńczo, ale jeśli często masz alergie, które podrażniają twoją skórę, twoja gazeta może cię ranić. Spróbuj włożyć gazetę do piekarnika na kilka minut, aby bardziej upiec atrament na papierze, a będziesz mniej odczuwać alergie skórne na palcach i dłoniach.Kup osuszacz do swojej piwnicy. Jeśli masz wilgotną piwnicę, może to być wylęgarnią pleśni. Możesz uniknąć tworzenia się pleśni, która wywołuje alergie, umieszczając osuszacz w piwnicy. Możesz kupić miernik wilgotności, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju osuszacza potrzebujesz.Chociaż test alergiczny może być przydatny w identyfikacji winowajcy objawów alergii, są pewne sytuacje, w których wykonanie tego testu jest niewskazane. Na przykład, nigdy nie powinieneś zgadzać się na test alergiczny, gdy doświadczasz ciężkich objawów astmy. Najlepiej również unikać wykonywania testów w trakcie rekonwalescencji po operacji lub chorobie. W tych okresach twoje ciało może nie reagować na testy, tak jak w przypadku dobrego zdrowia.Przetestuj się przez lekarza, aby dowiedzieć się, na co dokładnie jesteś uczulony. Możesz spróbować dowiedzieć się na własną rękę, ale wizyta u lekarza i wykonanie odpowiednich badań krwi to jedyny sposób, aby się upewnić. Po ustaleniu przyczyny alergii możesz je lepiej leczyć.Jak widzisz, nie musisz już żyć życiem nękanym objawami alergii. Masz do dyspozycji wiele opcji, gdy alergie Cię przygnębiają. Wypróbuj niektóre lub wszystkie sugestie przedstawione w tym artykule, a możesz żyć bez alergii i ich denerwujących objawów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.