27 listopada, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Dlaczego trzeba regularnie dokonywać przeglądu auta

2 min read

Przegląd samochodowy jest corocznym przeglądem technicznym, jest on przeprowadzany dla zapewnienia większego bezpieczeństwa na drogach.

Wiele komponentów pojazdu jest wtedy szczegółowo sprawdzanych i testowanych, a od wyniku przeglądu technicznego zależy, czy nasz samochód zostanie dopuszczony do poruszania się po drogach.

Dlaczego trzeba regularnie dokonywać przeglądu auta

Wiele komponentów w samochodach może ulec awarii

Ekstremalne temperatury, wiek i długie okresy nieużywania mają wpływ na baterie. Należy pamiętać, że baterie są objęte gwarancją i proporcjonalnie oceniane według czasu, a nie przebiegu kilometrów. Większość akumulatorów wystarcza na cztery lub pięć lat, użytkowania. Jeśli nie masz pewności, kiedy ostatnio wymieniono akumulator samochodowy, możesz przetestować go podczas serwisu, aby sprawdzić, jak dobrze utrzymuje ładunek. Jednocześnie mechanik upewni się, że zaciski akumulatora są wolne od korozji i brudu.

Hamulce w aucie są włączane przez układ hydrauliczny. Ale kiedy płyn w tym układzie jest zanieczyszczony wodą, jego temperatura wrzenia jest obniżona i może zamienić się w gaz, który jest ściśliwy. Aby upewnić się, że hamulce działają zgodnie z założeniem, spuszcza się płyn z układu hamulcowego i wymienia go na nowy. Klocki i szczęki hamulcowe zużywają się i zwykle wydają piskliwe dźwięki, gdy trzeba je wymienić. Regularnie je sprawdzaj podczas przeglądów okresowych. Mieszanka wody i płynu niezamarzającego przepływa przez chłodnicę silnika samochodu, aby utrzymać odpowiednią temperaturę. Jeśli stracisz zbyt dużo płynu chłodzącego, silnik się przegrzeje, co może spowodować poważne uszkodzenia.

Samochody, które używają paska rozrządu zamiast łańcucha rozrządu, muszą martwić sprawdzać regularnie taką część pojazdu, ponieważ awaria paska może prowadzić do poważnych uszkodzeń. Jeśli twój samochód używa łańcucha rozrządu zamiast paska, powinieneś poprosić swojego mechanika o sprawdzenie go, ponieważ ogniwa łańcucha mogą się rozciągać, ale powinien on wytrzymać dość długi przebieg. Jeśli chcesz umówić się na przegląd pojazdu w Lublinie, możesz to zrobić za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie https://www.smart-test.lublin.pl/kontakt. W zależności od marki i modelu samochodu oraz tego, jak łatwo jest dotrzeć do podzespołów sprawdzanych przez stację kontroli pojazdów, wykonanie przeglądu zajmie średnio około półtorej godziny.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.