7 sierpnia, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Zarządzanie najmem – czy warto skorzystać z pomocy specjalistów?

3 min read

Wynajem domu czy mieszkania wiąże się nie tylko z licznymi formalnościami, ale też dużym zaangażowaniem. Wymaga bowiem dostosowania się do potencjalnych nabywców oraz pełnej dyspozycyjności. Może warto w związku z tym zastanowić się nad profesjonalną pomocą? Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Czy to się opłaca i czy można zaufać stronie trzeciej? Odpowiemy na powyższe pytania w naszym artykule.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Najemcy mogą mieć czas na oglądanie nieruchomości zarówno wcześnie rano, jak i późnym wieczorem. W praktyce oznacza to konieczność bycia przygotowanym na dojazd o jakiejkolwiek porze dnia. Na dodatek nierzadko dochodzi do sytuacji, w których zainteresowany wynajmem nie przychodzi na umówione spotkanie bez uprzedzenia. Trudno nie mieć wówczas poczucia straconego czasu. W tej kwestii zarządzanie najmem jest szczególnie przydatne. Oddelegowanie obowiązku prezentacji mieszkania stronie trzeciej to sprawdzony sposób na oszczędzenie czasu.

To także idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują oszczędności. Zarządzanie najmem jest tanie, a w zamian oferuje m.in. zajęcie się zgłoszeniami awarii w mieszkaniu czy bieżącymi naprawami. Trzeba bowiem wiedzieć, że zarządcy mają łatwiejszy i pewniejszy dostęp do tanich fachowców w okolicy (dzięki wieloletniej, stabilnej współpracy). Właściciel mieszkania nie musi więc jeździć – i wydawać pieniędzy na paliwo – za każdym razem, gdy coś się przydarzy.

Z dala od problemów

Wynajem nie zawsze przebiega gładko i pomyślnie. Mogą bowiem zdarzyć się różnego rodzaju wypadki. Wśród nich należy wymienić chociażby zalanie mieszkania przez sąsiada z góry czy pęknięcia rur. Awaryjne sytuacje wymagają natychmiastowego działania, na które nie zawsze ma się czas. Nie można przy tym zapomnieć o stresie, jaki się z tym wiąże. Na szczęście zarządca jest w takich sytuacjach w pełni dyspozycyjny.

Równie problematyczne mogą być sytuacje związane bezpośrednio z umową najmu, jak np. opóźnienia w opłatach. Wtedy na zarządcy ciąży obowiązek zajęcia się tą sprawą.

Bezpieczeństwo prawne oraz materialne

Doświadczony zarządca potrafi odróżnić kłopotliwego klienta od tego, któremu można zaufać. Wstępna weryfikacja jest niezwykle ważna, choć ciężko ją ująć w jakiekolwiek ramy prawne. To kwestia tego, co można określić jako „znanie się na ludziach”. Dzięki temu odsiewa się najemców, którzy mogliby doprowadzić do uszkodzenia mienia bądź innych nieprzyjemności.

Dodatkowo zarządzanie najmem przez firmę zewnętrzną pozwala na skonstruowanie niezwykle korzystnej umowy, z której będzie zadowolona każda ze stron. Właściciel mieszkania nie musi więc znać się na prawie i ryzykować sporządzenie błędnego kontraktu.

Z NAMI Zarządzanie najmem w Warszawie z pomocą specjalistów

Zawsze warto szukać profesjonalnych rozwiązań. Polecamy w tym zakresie nasze usługi. Zajmujemy się zarządzeniem najmem od wielu lat. Zdobyliśmy odpowiednie doświadczenie, aby zagwarantować najwyższą jakość usług. Jeśli chodzi o markę Z-NAMI zarządzanie najmem w Warszawie staje się znacznie łatwiejsze, a przez to korzystniejsze dla naszych partnerów biznesowych.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.