4 lutego, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Sprzedaż na amazon krok po kroku, czyli kilka słów o konfiguracji sklepu

3 min read

Jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych platform do sprzedaży internetowej jest Amazon. Nie ma się co dziwić, ponieważ ten serwis posiada bardzo dużą bazę klientów oraz nowoczesne podejście do branży e-commerce. Te dwa elementy sprawiają, że jest to świetne miejsce do prowadzenia e-biznesu. Oczywiście, najtrudniejszy jest pierwszy krok, dlatego najpierw przeczytaj, jak wygląda sprzedaż na Amazon krok po kroku, a następnie postaw ten pierwszy krok.

Czy sprzedaż na Amazon musi być trudna?

Okazuje się, że sprzedawanie przy pomocy platformy Amazon nie jest takie trudne, na jakie mogłoby wyglądać. Aby zacząć w tym serwisie sprzedaż oczywiście najpierw należy zarejestrować nowy sklep i go odpowiednio skonfigurować. Proces ten nie powinien stwarzać większych problemów, o ile zostanie wykonany na spokojnie krok, po kroku. 

Sprzedaż na amazon krok po kroku

  1. Wybierz plan sprzedaży. Do wyboru masz dwa: indywidualny dla małych sprzedawców, którzy wystawiają do 40 przedmiotów miesięcznie lub profesjonalny – bez ograniczeń ilościowych, daje dostęp do bardziej zaawansowanych narzędzie sprzedażowych. 
  2. Standardowa rejestracja. Gdy został wybrany plan sprzedaży, pora uzupełnić swoje dane, takie jak: imię i nazwisko oraz adres e-mail. Na tym etapie trzeba także utworzyć hasło. 
  3. Wprowadzenie danych firmy oraz zapoznanie się z zasadami działania na Amazon.
  4. Wprowadzenie danych kontaktowych.
  5. Wybór metody płatności. 
  6. Wstawianie produktów.

Jak widać sprzedaż na amazon krok po kroku udowadnia, że efektywne prowadzenie sklepu internetowego na tej platformie nie jest takie trudne. Niemniej jednak, aby ułatwić sprzedaż, rozłożenia na czynniki pierwsze wymaga jeszcze ostatni punkt.  

Na Amazon do wstawiana produktów służy zakładka  „Inventory”, z której przechodzi się w „Add a Product” (w przypadku pojedynczych przedmiotów) bądź „Add a Product via Upload” (w razie dodawania wielu przedmiotów jednocześnie).

A jak sprzedawać na Amazon, gdy danego produktu nie ma w katalogu na stronie? Wówczas należy skorzystać w opcji:  „I’m adding a product not sold on Amazon”. Następnie wybieramy kategorię zgodnie z przedmiotem wystawionym na sprzedaż, później zatwierdzamy swój wybór przyciskiem „Select category” i przechodzimy do kolejnej karty, gdzie można zamieścić opis produktu oraz zdjęcia. 

Amazon prowadzi swoich użytkowników za rękę 

Jak się okazuje, założenie konta na platformie Amazon nie jest takie trudne. Serwis swoich użytkowników prowadzi krok po kroku, dlatego nawet nowi sprzedawcy sobie poradzą. Prowadzenie sklepu na Amazon z kolei ułatwia system do zarządzania sprzedażą od Apilo (daw.ErpBox) – więcej, któremu bliżej powinien przyjrzeć się każdy, kto myśli o karierze w branży e-commerce. 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.