28 września, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

W jakich warunkach hodować wrzosy?

2 min read

Wrzosy to rośliny, które chętnie uprawiamy w naszych ogródkach oraz doniczkach.

Charakteryzują się piękną kolorystyką, możemy wybrać różne odmiany, które będą osiągały wysokość od 15 do 50 cm. Mogą posiadać różne kolory liści, nie tylko zielone, ale także kolory żółte, pomarańczowe czy też srebrne. Kolory wrzosów to kwiaty fioletowe, czerwone, białe, a nawet niebieskie.

W jakich warunkach hodować wrzosy?

Jak zadbać o wrzosy w doniczce?

Wrzosy charakteryzują się kwiatami w kształcie pączków czy też dzwoneczków, są bardzo ciekawą ozdobą naszego ogródku czy też balkonu. Wrzosy możemy sadzić wiosną, wówczas dobrze się przyjmują, są to rośliny, które lubią stanowiska dobrze nasłonecznione. Jeżeli sadzimy wrzosy w doniczce, wówczas warto zadbać o odpowiedni drenaż, tak aby w doniczce nie stała woda. Zbyt duża wilgoć mogłaby być niekorzystna dla korzeni, które zaczynałyby gnić. Powinniśmy przygotować glebę kwaśną, o pH od 4 do 5,5, możemy wybrać specjalne podłoża dla wrzosów, gdzie występuje duża ilość przykładowo kory, co umożliwia drenaż. W przypadku kiedy sadzimy wrzosy w ogrodzie, możemy posadzić je na wyższych stanowiskach, co umożliwi łatwy odpływ nadmiaru wody. Dodatkowo rabatki lub też doniczki możemy wysypać korą, dzięki czemu ograniczymy parowanie wody oraz rozrost chwastów.

Wielkość doniczki dostosowujemy do wielkości rośliny, warto pamiętać, że wrzosy posiadają dość niski układ korzenny, dlatego możemy wybrać donicę niską, za to szeroką. Często sadzimy wrzosy w grupach, możemy łączyć różne rozmiary i odmian, dzięki czemu uzyskamy kolorowe rabaty. Dlatego można wybrać szeroką donicę, którą postawimy przykładowo na balkonie. Donica powinna zapewniać odpowiedni odpływ wody, posiadać otwory na spodzie.

Wiele interesujących porad na temat sadzenia, uprawy wrzosów w doniczkach, możemy przeczytać na stronie internetowej https://poradnik-ogrodniczy.pl/jak-sadzic-wrzosy-w-doniczce-porady/. Wrzosy mogą być doskonałą ozdobą naszego balkonu, tarasów, dostępnych jest bardzo wiele odmian w różnych kolorach. Wrzosy bardzo dobrze wyglądają w ogrodzie w połączeniu z innymi roślinami. Należy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków, właściwej kwaśnej gleby, dzięki czemu wrzosy będą cieszyły nas swoim pięknym wyglądem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.