2 marca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Bromelia podlewanie

3 min read

Często roślina wraca do domu już w dorosłej, kwitnącej formie ze sklepu. Mieszanka odmian znana jest na rynku jako Bromelia Mix. Cudowny prezent w postaci długowiecznego bukietu, który wtedy, niestety, będzie musiał zostać wyrzucony, ponieważ nawet najbardziej wykwalifikowany ogrodnik nie jest w stanie sprawić, by bromeliada rozkwitła po raz drugi.

Raz w życiu Bromelia kwitnie, a następnie umiera. To jest jej funkcja. Jednak dzięki bromelii podlewanie i pielęgnacji możesz nie tylko cieszyć się kwitnieniem, ale także rozmnażać odmianę, którą lubisz.

Sądząc po ich pochodzeniu, bromelia podlewanie cieszyć się opalaniem z przyjemnością. Ogólnie rzecz biorąc, tak jest.

Należy jednak pamiętać, że niewiele bezpośrednich promieni spada pod korony ich rodzimych lasów. Dlatego stali się epifitami, to znaczy nauczyli się wspinać po pniach w stronę słońca. Jasne, ale rozproszone światło jest właśnie tym, czego potrzebujesz do kwitnących bromalia. Dostają okna wystaw południowych, odpowiednie są wschodnie i zachodnie. Po stronie północnej, a także z tyłu pomieszczenia, ustawione jest świecące podświetlenie.

Wizualnie możesz określić, ile tolerancji na cień jest bromelia odmiany z ciemnozielonymi rozetami wymagają mniej światła niż te, których liście są kolorowe lub cętkowane.

Gwałtowny wzrost światła prowadzi do poparzeń. Szczególnie przydadzą się przylistki przyduszone (to, co ludzie mylą z kwiatem, to tak naprawdę kolorowe zmutowane liście; kwiaty bromelia są dyskretne i chowają się w zatokach liściowych).

„Nie po jedzenie, ale fortyfikacje” – można powiedzieć o roli gleby w życiu epifitów. Przedstawiciele rodziny bromelia mogą opierać się na czymkolwiek – na korze, mchu, włóknie kokosowym, żwirze, perlicie, a nawet na sztucznych powierzchniach. Byłoby coś, by zdobyć przyczółek. Bukiet kwiaty na dzien kobietet zawsze będzie wspaniałym prezentem.

Ale bromelia jest znacznie wygodniejsza w pojemniku z lekką, dobrze przepuszczalną, lekko kwaśną glebą. Najprostszym sposobem jest zaoferowanie jej podkładu do storczyków. Jeśli nie ma, możesz zrobić podłoże z 2/3 torfu i 1/3 piasku.

Zakupiony bromalia z reguły nie wymaga przeszczepu. Bardziej przestronna „obudowa” jest wymagana, gdy korzenie nie pasują już do przydzielonej im przestrzeni. Ponieważ korzenie potrzebują powietrza, kwiat lepiej czuje się w niskim, szerokim naczyniu niż w głębokim. Jeśli substrat wcale nie jest pożywny, musisz utrzymać siłę rośliny za pomocą dolistnego opatrunku górnego, zmniejszając dawkę 4-5 razy w porównaniu z podaną na opakowaniu. Nawóz do storczyków lub uniwersalny.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.