16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Sposoby na zaparowane lustro

3 min read

Wiele osób na co dzień zmaga się z zaparowanym lustrem. Jest to znacznie poważniejszy problem, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Na krótki moment potrafi pozbawić poczucia pewności siebie każdego człowieka. Zaparowane lustro nie spełnia swojej podstawowej funkcji, a co gorsze może stać się przyczyną nieprzyjemnego wypadku w trakcie golenia lub po prostu regularnie pozbawiać nas cennych minut. Niepostrzeżenie pochłania czas i środki czystości wykorzystywane do likwidowania smug oraz zacieków.

Domowe sposoby na zaparowane lustro

Jedną z najczęściej wybieranych broni do walki z zaparowanym lustrem jest najzwyklejsza suszarka do włosów. Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nadal pochłania czas oraz prąd.  W zamian umożliwia jedynie skorzystanie z podgrzanego tak fragmentu lustra. Jest to nadal skuteczniejsza technika niż wycieranie ręcznikiem, które zostawia niezbyt estetyczne smugi i działa zaledwie przez kilkanaście sekund. Wśród najmłodszych członków rodziny powszechna jest również technika polegająca na oblewaniu szklanej powierzchni wodą.

W zależności od pogody oraz temperatury na zewnątrz posiłkować się można otwieraniem okna przed rozpoczęciem kąpieli. W ten sposób para ma szansę uciec z łazienki, zanim lustra zaparują na skutek różnicy temperatur. Mając na uwadze rozmieszczenie pomieszczeń w domu oraz nastawienie i obecność pozostałych domowników zaryzykować można jeszcze pozostawienie otwartych drzwi.

Skąd pochodzi pomysł podgrzewania lustra?

Ogrzewane szyby w samochodach spotykane są niezwykle często, gdyż umożliwiają bezpieczne poruszanie się pojazdem. Niedługo trwało nim producenci aut wpadli na to, aby podgrzewać również lusterka. Ludzie szybko przekonali się o skuteczności oraz praktyczności tego typu rozwiązań. Folia grzewcza do szyb przyklejona dyskretnie z drugiej strony lustra oraz podpięta do instalacji elektrycznej jest doskonałym odzwierciedleniem tej idei w domowych warunkach.

Dlaczego folia grzewcza do szyb jest skutecznym rozwiązaniem?

Elektrycznie podgrzewane lustro nie paruje, ponieważ para nie skrapla się na skutek różnicy temperatur powietrza oraz szklanej powierzchni. Folia grzewcza do szyb dostępna jest w wielu rozmiarach, dzięki czemu zastosować ją można zarówno przy większych jak i mniejszych lustrach.

Wbrew pozorom montaż nie stanowi większego wyzwania. Dzięki samoprzylepnej powierzchni folii grzewczej można łatwo przytwierdzić ją w odpowiednim miejscu. Trzeba tu pamiętać o zachowaniu odstępu około 10 centymetrów od brzegu lustra, dzięki czemu można je będzie bezpiecznie powiesić.

Ile prądu pobiera folia grzewcza do szyb?

Zużycie energii zależy wielkości oraz mocy instalacji cieplnej. Lustro nie powinno być ogrzewane w ten sposób przez całą dobę, a jedynie wtedy kiedy jest to niezbędne. Z tego powodu często folia grzewcza do szyb zamontowana z tyłu lustra podłączana jest zazwyczaj z włącznikiem światła. Dla bardziej wymagających użytkowników dostępne są również modele, którymi sterować można przy pomocy termoregulatora.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.