16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak zadbać o farbowane włosy?

3 min read

Farbowanie włosów w sposób niewłaściwy może je zniszczyć.

Panie, które zmieniają kolor włosów, mogą to zrobić w domu lub też udać się do salonu fryzjerskiego. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele farb, które można bezpiecznie wykorzystać, pofarbować włosy w domu. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach, aby włosy nie uległy osłabieniu, farba, lakier i inne kosmetyki nie zniszczyły końcówek.

Jak zadbać o farbowane włosy?

Profesjonalne środki odżywiające włosy

Farbowaniu włosów może towarzyszyć wiele innych zabiegów, możemy wykonać płukankę, dostępne są preparaty zawierające cytrynę czy też dziewannę, które bardzo dobrze wpływają na zdrowie naszych włosów, domykają łuski włosa. Specjaliści polecają także środki służące do nawilżania włosów, w przypadku kiedy spłukujemy kolor, włosy mogą stać się matowe, przesuszone, dlatego warto zadbać o odpowiednią odżywkę. Będą to środki zawierające lecytynę, kwas hialuronowy czy też naturalny miód. W przypadku częstego farbowania należy zwrócić uwagę na odżywianie włosów, właściwie zadbać o końcówki oraz o cebulki włosów. Ważne są także środki zawierające keratynę, która będzie uzupełniała ubytki w całej strukturze włosa. Zabiegi regeneracyjne można wykonać w salonie fryzjerskim, wówczas możemy skorzystać także z profesjonalnych porad, fryzjer dobierze odpowiednie środki do rodzaju naszych włosów czy też skóry naszej głowy. Dzięki temu możemy właściwie zadbać o włosy, cieszyć się piękną i lśniącą fryzurą.

Osoby, które mają problemy z rozdwajającymi się końcówkami, włosy są łamliwe, nie posiadają połysku ani sprężystości, powinny wybrać specjalistyczne środki. W przypadku zniszczonych włosów możemy zauważyć także nadmierne wypadanie, dlatego powinniśmy zastosować odpowiednie preparaty. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na rodzaj prostownicy czy też lokówki, możemy zmienić temperaturę podczas układania włosów, aby ich nie niszczyć. Częste farbowanie może wpływać na nasze włosy, dlatego powinniśmy wybierać farby organiczne, przyjazne, które nie zawierają składników, które niszczyłyby włosy. Dodatkowo możemy stosować różne preparaty ochronne.

Jeżeli chcemy skorzystać z usługi fryzjerskiej, profesjonalnie ufarbować włosy, w Krakowie możemy znaleźć profesjonalny salon fryzjerski. Na stronie skaczmarzyk.pl znajdziemy więcej informacji na temat oferowanych usług, cennik. Jest to salon fryzjerski, gdzie możemy liczyć na strzyżenie, koloryzację, stylizacje włosów, wykonać upięcia ślubne, jak również oferowanych jest wiele zabiegów, które mają za zadanie odżywianie i ochronę naszych włosów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.