3 marca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak zbudować mięśnie i zacząć wyglądać świetnie?

4 min read

Możesz myśleć, że praca nad mięśniami jest tylko dla kulturystów, ale prawda jest taka, że ​​każdy może skorzystać na silniejszym ciele z silniejszymi mięśniami.

Możesz budować beztłuszczową masę mięśniową lub masę, a są sposoby na oba te sposoby. Oto kilka wskazówek dotyczących budowania mięśni, niezależnie od tego, jaki typ chcesz.Skoncentruj się na ćwiczeniu największych grup mięśniowych. Skoncentrowanie wysiłków na dużych grupach mięśniowych, takich jak plecy, klatka piersiowa i nogi, pomoże Ci szybciej budować mięśnie. Ćwiczenia takie jak przysiady, podciąganie, wyciskanie na ławce i pompki są do tego idealne. Tego rodzaju ćwiczenia są na ogół bardziej intensywne i pomagają zwiększyć syntezę białek.Bądź cierpliwy. Budowanie mięśni nie jest szybkim rozwiązaniem; potrzeba czasu, zanim zaczniesz widzieć rozwój mięśni. Może to zniechęcić i sprawić, że będziesz chciał rzucić palenie. Jeśli jednak trenujesz z odpowiednią techniką i robisz to, co musisz, ufaj, że wyniki przyjdą na czas.Rób więcej powtórzeń, nie cięższych. Idealny trening na budowę mięśni zawiera dużą ilość powtórzeń o średnim poziomie intensywności. Przerwy między seriami nie przekraczaj minuty. To ciągłe powtarzanie powoduje gromadzenie się kwasu mlekowego w mięśniach, co, jak zaobserwowano, stymuluje wzrost mięśni.Powinieneś całkowicie się wysilić podczas wykonywania ćwiczeń z podnoszeniem ciężarów, aby zmaksymalizować wyniki przyrostu masy mięśniowej. Zrób to, zmuszając się do robienia jeszcze jednego powtórzenia, aż absolutnie nie będziesz w stanie. To wysyła wyraźny sygnał do twojego ciała, że ​​potrzebujesz więcej mięśni. Pamiętaj, aby uzyskać pomoc od obserwatora, aby nagle nie zrzucić wagi, gdy skończysz.Pchnij wszystkie ćwiczenia prawie do zaniku mięśni. Każde powtórzenie musi być doprowadzone do punktu, w którym Twoje mięśnie nie będą w stanie wykonać jeszcze jednej serii z powodu zmęczenia. Nie ma to znaczenia, jeśli zaczynasz lekko i zwiększasz wagę do maksymalnej, musisz upewnić się, że bez względu na to, jaką wagę używasz, naciskasz na zmęczenie.Kiedy ćwiczysz w celu budowania mięśni, ważne jest, aby zastanowić się, ile białka przyjmujesz. Jak zbudować mięśnie i zacząć wyglądać świetnie?

Organizm wykorzystuje białka do wielu rzeczy poza budowaniem mięśni, więc jeśli nie masz wystarczającej ilości białka, możesz nie zauważyć pożądany wzrost mięśni.

Upewnij się, że tego unikasz, stosując dietę bogatą w białko.Użyj stojaka, aby zapobiec zmiażdżeniu cię sztangą podczas wykonywania dużego przysiadu. Wiele stojaków do przysiadów zawiera szpilki, które można ustawić poniżej maksymalnej głębokości przysiadów. Jeśli dojdziesz do niepowodzenia na powtórzeniu, możesz po prostu pozwolić, aby ciężar spadł na te agrafki. Dlatego nie musisz się martwić, że podniesiesz więcej, niż jesteś w stanie.Podczas podnoszenia ciężarów można oszukiwać od czasu do czasu. Użycie części ciała do wykonania kilku powtórzeń to świetny sposób na przyspieszenie treningu. Uważaj, aby nie zrobić tego do skrajności. Twoja prędkość powtórzeń powinna być kontrolowana. Pamiętaj, że jeśli zrezygnujesz z formy, ryzykujesz kontuzję.Wypróbuj częściowe powtórzenia, aby rozwijać mięśnie. Ta technika polega na wykonywaniu powtórzeń ze zmniejszonym zakresem ruchu. Czasami są one nazywane powtórzeniami pulsu i są wykonywane pod koniec serii, gdy tylko osiągniesz porażkę. Chociaż możesz nie mieć wystarczającej siły, aby wykonać pełne powtórzenie, możesz wypróbować kilka częściowych powtórzeń, dopóki nie osiągniesz porażki po raz drugi, aby zwiększyć obciążenie mięśni.Budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej i zwiększanie masy może brzmieć inaczej, ale wymagają niektórych tych samych kroków. Silniejsze mięśnie prowadzą do silniejszego ciała i możesz to osiągnąć, korzystając ze wskazówek przedstawionych w tym artykule. Stosując je do treningu i życia, jesteś na dobrej drodze do silniejszych mięśni i silniejszego ciała.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.