2 marca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa dla każdego typy skóry

3 min read

Czasu nie można zatrzymać, ale możliwe jest zahamowanie w mniejszym lub większym stopniu procesu starzenia się komórek. Służy temu nie tylko dobrze zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna, ale też odpowiednia pielęgnacja przeciwstarzeniowa. Na szczęście na rynku nie brakuje kosmetyków anty aging, które pozwolą zachować piękny wygląd na dłużej. Przebierać można w kremach i serach, których działanie nie ogranicza się wyłącznie do redukowania zmarszczek.

Jak znaleźć dla siebie idealny kosmetyk przeciwstarzeniowy?

Dobór odpowiedniej pielęgnacji, mając na uwadze potrzeby i kondycję swojej skóry, to podstawa. Kremy i sera na zmarszczki można zacząć stosować już w młodym wieku, profilaktycznie. Ich skład będzie się jednak różnił od preparatów poznaczonych do cery dojrzałej. Należy określić to, czy skóra jest sucha, przetłuszczająca się, trądzikowa, poszarzała, naczyniowa, wrażliwa. Od kosmetyków anty aging wymaga się nie tylko efektu liftingującego, ujędrniającego, ale też nawilżającego i odżywiającego. Mają one być bogate różnorodne substancje aktywne, które zregenerują skórę, odmłodzą ją. Przykładem takich produktów są kosmetyki Grandel. Na straży pięknego wyglądu stoją witaminy, antyoksydanty, olejki wyciągi roślinne, kwasy. Ze stosowaniem kremu przeciwzmarszczkowego nie ma co zwlekać, można już śmiało po niego sięgać w wieku 25+, kiedy to zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Młodym kobietom poleca się kremy witaminowe, odżywiające, wzmacniające i rozświetlające skórę. Przy cerze dojrzałej sprawdzą się preparaty z retinolem, kwasem hialuronowym, kremy pod oczy. Do wyboru mamy zarówno kremy, jak i sera. Te pierwsze mogą być stosowane na cod dzień. Z kolei po serum warto sięgać regularnie i stosować przez parę tygodni, zawierają one większe stężenie składników aktywnych i mają lżejszą konsystencję.

Najlepsze efekty można uzyskać, stosując profesjonalne kosmetyki, które wykazują dużo większą skuteczność działania od tych tradycyjnych. W ich składzie znajduje się zdecydowanie więcej składników aktywnych, co przekłada się na możliwość uzyskania bardziej satysfakcjonujących efektów. Tego typu kosmetyki powstają z myślą o potrzebach konsumentów, w porozumieniu z kosmetologami i kosmetyczkami. Receptury poszczególnych preparatów są optymalnie dopasowane do typu i stanu skóry. Produkty przechodzą badania i są w pełni bezpieczne w stosowaniu. Przykładem będą kosmetyki Grandel, dostępne także w wersji anty aging, dla osób poszukujących produktów o działaniu przeciwstarzeniowym.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.