2 marca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Organizacja ślubu na plaży – od czego zacząć?

3 min read

Nadmorskie plaże to gotowa sceneria dla wszelkiego rodzaju romantycznych wydarzeń. Szum fal, niezwykłe wschody oraz zachody słońca, a także krzyki mew, to coś, czego nie znajdziemy w środku miasta. Nic, więc dziwnego, że wielu osobom morze kojarzy się z wyjątkowymi i pięknymi momentami. Jednym z takich wydarzeń, które jest równocześnie jedną z najistotniejszych chwil w naszym życiu jest ślub. Ale czy ślub na plaży to dobry pomysł? Od czego zacząć organizację takiego wydarzenia?

Od czego zacząć organizację ślubu na plaży?

Uważa się, że organizacja imprez takich jak ślub i wesele to w każdym przypadku dość trudne i wymagające przedsięwzięcie. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się lokalizacja przebiegu tej uroczystości oraz od tego, czy będzie to ślub tradycyjny bądź nowoczesny, należy na początku ustalić kilka istotnych szczegółów.

Pierwszym z tych elementów jest oczywiście data ślubu, o której należy jak najszybciej powiadomić urzędnika oraz pracodawców. Ustalając konkretny termin ślubu na plaży należy wziąć pod uwagę pory roku oraz dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne w naszym kraju. W końcu nad brzegiem morza pogoda może zmienić się w przeciągu zaledwie kilku minut. Z tego powodu najlepiej jest planować takie wydarzenia w okresie letnim, równocześnie pamiętając o przygotowaniu zabezpieczenia na wypadek deszczu.

Kolejnym niezwykle istotnym etapem jest ustalenie dokładnego miejsca, w którym ma odbyć się uroczystość. W przypadku ślubu na plaży zdarza się, że zapewnienie spokoju i prywatności będzie możliwe jedynie za cenę dodatkowego wydatku. Nie jest to jednak ogromny koszt, który zrekompensuje nam piękno nadmorskiej plaży i spełnienie marzenia.

Jak wyglądają formalne aspekty ślubu na plaży?

Organizacja ślubu to w każdym przypadku również dość spora ilość formalności do wypełniania. W przypadku uroczystości o charakterze tradycyjnym, które odbywają się w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego formalności te sprowadzają się raczej do złożenia kilku odpowiednich dokumentów.

Z kolei śluby niekonwencjonalne, takie jak ślub na plaży wiążą się także z koniecznością uiszczenia kilku dodatkowych opłat. Będzie to np. pokrycie wszelkich kosztów dojazdu urzędnika udzielającego ślubu na miejsce ceremonii. Może również okazać się, że impreza na plaży będzie wiązać się z koniecznością wystąpienia do miasta z prośbą o udostępnienie nam danego fragmentu plaży. Innym rozwiązaniem jest spisanie umowy z prywatnym właścicielem nadmorskiej plaży, w którym można zorganizować tego typu uroczystość.

Jak powinna wyglądać idealna suknia ślubna na plażę?

Oprócz formalności i dokumentów, które trzeba zgromadzić, istotne jest również zadbanie o szczegóły takie jak wystrój oraz… idealna suknia ślubna, która pozwoli poczuć się przyszłej Pannie Młodej, jak prawdziwa gwiazda tego dnia.

W przypadku ślubu, który ma odbyć się na plaży warto jest postawić na prostotę oraz umiar, by nie przytłoczyć swoim strojem niezwykłej scenerii tego miejsca. Bardzo dobrym wyborem będzie suknia w stylu boho, bez rzucających się w oczy ozdób, kamieni oraz błyszczących cekinów. W przypadku fryzury, świetnym akcentem komponującym się idealnie z otoczeniem, będzie kwiat wpleciony w wybrane przez nas uczesanie.

Osoby, których marzeniem jest wyjątkowy ślub na plaży w jednej z trójmiejskich lokalizacji mogą liczyć na pomoc firmy Jagoda Miko Event Planner. Profesjonalny i doświadczony wedding planner to nieoceniona pomoc, która sprawi, że ten wyjątkowy dzień stanie się niezapomnianym przeżyciem i spełnieniem najskrytszych marzeń Pary Młodej.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.