29 maja, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Popraw swoje umiejętności fotograficzne dzięki tym doskonałym wskazówkom

3 min read

Podczas robienia zdjęć nauczenie się sztuki robienia idealnego zdjęcia za każdym razem jest łatwe, jeśli znasz odpowiednie sztuczki.

Po zastosowaniu się do rad zawartych w tym przewodniku znacznie lepiej zrozumiesz sposoby na zwiększenie swoich obecnych umiejętności i odkryjesz inne sposoby na poprawę swoich talentów.Podczas robienia zdjęć zachowaj ostrożność. Znajdź dokładnie to, co chcesz na tym zdjęciu, i usuń wszystko inne z ujęcia. Jeśli próbujesz sfotografować kwiat, nie chcesz, aby w kadrze znajdowało się kilka innych kwiatów lub drzew. Podejdź jak najbliżej i skup się na obiekcie, aby uzyskać jak najlepsze zdjęcie.Skonfiguruj podstawowe programy dla swojej lustrzanki cyfrowej. Ustawiając z wyprzedzeniem niektóre z podstawowych wartości, nie musisz się z nimi bawić w przypadku, gdy chcesz w krótkim czasie oddać strzał. Zamiast tego wystarczy nacisnąć przycisk i zacząć strzelać.Świetną wskazówką fotograficzną jest utrzymywanie matrycy w jak największej czystości. Jeśli twój czujnik jest brudny, otrzymasz brudny obraz. Posiadanie czystego czujnika może zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ nie trzeba czyścić zdjęcia w programie do edycji obrazów.Zawsze wyróżniaj swoje najlepsze obrazy do prezentacji i wystaw. Unikaj pokazywania każdego zrobionego zdjęcia określonego tematu. Dla innych może to być bardzo nudne, widząc to samo w kółko. Zachowaj świeżość, pokazując różne aspekty swojej fotografii.Dobrą wskazówką fotograficzną jest uświadomienie sobie, że nie zawsze masz wszystko pod kontrolą. Próba kontrolowania wszystkiego może być niezwykle frustrująca, zwłaszcza gdy w grę wchodzą zmienne, które są po prostu poza twoją kontrolą. Spróbuj po prostu odpocząć i cieszyć się robieniem zdjęć.Użyj raczej niskiego ISO. Dobre ISO to około 200. Popraw swoje umiejętności fotograficzne dzięki tym doskonałym wskazówkom

Korzystanie z tego zakresu ISO sprawi, że w pewnych sytuacjach zdjęcia będą wyglądać na ciemne, ale kontrast i jasność można łatwo zmienić na komputerze.

Jeśli użyjesz wyższego ISO, na zdjęciu pojawi się dużo szumu, co utrudni edycję.Nie staraj się przez cały czas być wyjątkowy. Nie stracisz statusu dobrego fotografa, jeśli wykonasz kilka klasycznych ujęć. Naucz się odróżniać sztukę od tego, co nią nie jest. Nie edytuj swoich podstawowych zdjęć znajomych, aby wyglądały artystycznie.Podczas podróży sfotografuj niezapomniane pamiątki, które kupiłeś w drodze. Umieść przedmiot w jego naturalnym środowisku lub w lokalnym sklepie, w którym został zakupiony i sfotografuj go w ten sposób. Możesz opowiedzieć historię swoich pamiątek ze zdjęć i znów cieszyć się wspomnieniami z domu.Bądź zawsze gotowy do zrobienia zdjęcia. Nie oznacza to, że powinieneś mieć aparat w ręku, oznacza to, że powinieneś być cały czas w odpowiednim stanie umysłu. Spójrz na świat tak, jakbyś widział go przez kamerę. Kiedy zobaczysz coś ciekawego, zrób zdjęcie.Poświęć trochę czasu na poprawę ostrości ujęć, dodając do swojego arsenału kluczowy element sprzętu fotograficznego. To byłby statyw. Dzięki temu aparat trzyma się stabilnie, w przeciwieństwie do rąk, i będzie skutecznym sposobem na zapewnienie wyraźnych, ostrych zdjęć obiektów.Dzięki tym nowym informacjom o fotografii jesteś na dobrej drodze do robienia lepszych zdjęć. Będziesz cieszyć się spędzaniem mniej czasu na usuwaniu zdjęć i przeszukiwaniu katalogu w poszukiwaniu odpowiedniego zdjęcia. Po prostu zastosuj te informacje do tego, co już wiesz i zobacz, jak Twoje zdjęcia ożywają.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.