16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jakie składniki zawierają napoje energetyczne?

2 min read

Napoje energetyczne zawierają wiele różnych składników, które mają nas pobudzać. Dzięki temu czujemy szybki przypływ energii.

Tego rodzaju napoje z pewnością bardzo cenią sobie sportowcy, osoby które biegają czy ćwiczą na siłowni. Głównym składnikiem w napoju energetycznym jest zwykle kofeina. Kofeina jest stymulantem ośrodkowego układu nerwowego, a także ma zdolność zwiększania częstości akcji serca i ciśnienia krwi. Zazwyczaj butelka napoju energetycznego zawiera około 72 do 150 mg kofeiny. Inne składniki mogą obejmować ekstrakt z zielonej herbaty i yerba mate, z których wszystkie zawierają kofeinę. Inne możliwe składniki to żeń-szeń, łagodny środek pobudzający, a także inne witaminy i przeciwutleniacze. Jednym ze składników jaki znajdziemy w tego rodzaju napojach jest Guarana, znana również jako brazylijskie kakao, to roślina z Ameryki Południowej, która zawiera związek kofeiny zwany guaraniną. Jeden gram guarany jest równy 40 mg kofeiny. Innym składnikiem są oczywiście cukry, zawartość cukru w napojach energetycznych wynosi od 21 g do 34 g na około 225 gram napoju i może występować w postaci sacharozy, glukozy lub syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy.

W składzie występuje także tauryna jeden z najczęściej występujących aminokwasów w naszym organizmie, tauryna może wspierać rozwój mózgu i regulować poziom minerałów i wody w organizmie, a nawet poprawić wyniki sportowe. Znajduje się naturalnie w mięsie, owocach morza i mleku. Jednym z bezpiecznych i coraz popularniejszych napojów energetyzujących jest cola mr dark. Firma dan napoje produkuje wiele napojów energetyzujących zawierających składniki o różnym stężeniu. Dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie, zarówno sportowcy, jak również osoby które chcą się uczyć wybiorą najlepszy napój do swoich potrzeb. Potrzeba szybkiej dawki energii w czasie ćwiczeń z pewnością zastąpi nam słabą motywację w czasie ćwiczeń. Z pewnością nie warto przesadzać z tego rodzaju składnikami, jednak z pewnością jeden napój energetyczny będzie dobrym pomysłem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.