14 kwietnia, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak uzyskać opiekę nad dzieckiem i ustalić harmonogram odwiedzin

2 min read

Podjęcie decyzji o rozwodzie nigdy nie jest łatwe dla pary, zwłaszcza kiedy małżeństwo posiada dzieci.

Wiele czynników wpływa na tę decyzję, może to być zdrada, porzucenie rodziny, przemoc. Dzieci często stają się pionkami w sprawie rozwodowej, rodzice często posługują się groźbą utraty odwiedzin lub opieki nad dzieckiem jako kartą przetargową, która ma na celu uzyskanie korzyści z ugody rozwodowej lub jest to odwet na współmałżonku z powodu zranionych uczuć.

Jak uzyskać opiekę nad dzieckiem i ustalić harmonogram odwiedzin

Adwokat zajmujący się rozwodami i prawem rodzinnym

Podczas rozwodu dobro dzieci powinno być stawiane na pierwszym miejscu. Coraz częściej rodzice chcą wiedzieć, w jaki sposób mogą stawiać interesy swoich dzieci nawet przed własnymi. Niezależnie od tego, jak trudny jest spór między rodzicami w trakcie rozwodu, dzieci powinny mieć zapewniony sprawiedliwy i równy dostęp do każdego z rodziców. Warto wynająć doświadczonego prawnika, który może nam pomóc nie tylko uzyskać rozwód, ale korzystny wynik sporu o opiekę nad dziećmi, alimenty czy podział majątku wspólnego.

Jeśli rodzice nie mogą w trakcie rozwodu dojść do porozumienia, sąd wyda orzeczenie w sprawie opieki nad dzieckiem i ustali harmonogram odwiedzin kierując się szeroko pojętym dobrem dziecka. Jeśli rodzice mogą zgodzić się na odwiedziny i opiekę, sąd może się przychylić do takiej decyzji. Również kwestia wysokości alimentów na dzieci może być sporna w trakcie rozwodu, sąd weźmie pod uwagę nie tylko dochody małżonka, ale również koszty utrzymania i edukacji dzieci.

Doświadczony adwokat prawa rodzinnego, którego znajdziesz na stronie https://adwokatslask.pl/adwokat-rodzinny-katowice/, może to nie tylko pomóc w zapobieganiu konfliktów pomiędzy małżonkami, ale może również pomóc w stworzeniu atmosfery porozumienia i współpracy na wczesnym etapie postępowania, która może trwać przez pozostałą część rozwodu. Jeśli rodzice mają problemy z samodzielnym osiągnięciem porozumienia, mediacja może być doskonałym sposobem na ułatwienie procesu rozwodowego. Przy każdej ważnej kwestii prawnej niezbędna jest pomoc doświadczonego, wykwalifikowanego prawnika. Adwokat nie tylko będzie w stanie udzielić porady dotyczącej najlepiej pojętego interesu dzieci, ale może również pomóc wyjaśnić wszelkie niejasności.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.