16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Dzbanki filtrujące – ciesz się smaczną wodą do woli!

3 min read

Dzbanki filtrujące są wygodne, estetyczne i funkcjonalne. Skutecznie oczyszczają wodę z chloru i innych zanieczyszczeń pozwalając przy tym sporo zaoszczędzić!

 

Dzbanek z filtrem nie jest już żadną nowością. Co więcej, na rynku dostępny jest szeroki wybór dzbanków o różnych pojemnościach i kolorach. Dostępne są m.in. w kolorze miętowym, makowym czy limonkowym, stalowym i grafitowym, dwu, trzy, a nawet czterolitrowe. Szeroki wybór dzbanków filtrujących znajdziesz na stronie dafi.pl/dzbanki-filtrujace. Co sprawia, że stały się tak popularne? Powodów jest kilka!

Korzyści z dzbanka filtrującego

Filtrowanie wody sprawia, że nie ma w niej związków – a co za tym idzie zapachu i smaku – chloru. Dodatkowo, filtry pozwalają usunąć z wody ew. metale ciężkie, a także drobinki, które mogą się w niej znaleźć z powodu przestarzałej instalacji i rur. Mogą to być m.in. cząsteczki rdzy, piasku lub innych zanieczyszczeń. Filtry usuwają także z wody kamień kotłowy chroniąc przed wcześniejszym zużyciem urządzenia takie jak czajnik czy ekspres do kawy. Niektóre z nich wzbogacają również wodę w cenne pierwiastki, np. jony magnezu. Z kolei przez podniesienie pH wody łatwiej jest walczyć z zakwaszeniem organizmu.

Poprawa jakości wody i jej duża dostępność sprzyjają wypijaniu odpowiedniej ilości wody każdego dnia, a tym samym – właściwemu nawodnieniu organizmu. To jest zaś szczególnie istotne dla wielu procesów metabolicznych, m.in. wchłaniania tłuszczów, utrzymania odpowiedniej temperatury ciała, a także koncentracji. Już niewielkie odwodnienie może prowadzić do bólu głowy czy nadmiernego zmęczenia i złego samopoczucia.

Filtrowanie wody w dzbanku jest dużo łatwiejsze i tańsze niż chodzenie po nią do sklepu i płacenie za nią coraz większych (zwłaszcza w czasie wysokiej inflacji) kwot. Przy czteroosobowej rodzinie miesięczny koszt zakupu wody butelkowanej to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych!

Wreszcie, dzbanek filtrujący to niezbędny element ekologicznego trybu życia. Dzięki niemu możemy pożegnać się ze stertą butelek plastikowych – szkodliwych nie tylko dla środowiska – gleb i wód, ale także – za sprawą cząsteczek mikroplastiku – dla organizmu ludzkiego.

Jaki dzbanek z filtrem wybrać?

Dzbanki z filtrem mają opływowe i delikatne kształty. Te od sprawdzonych producentów są też wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów, które na długo zachowują pożądany wygląd. Za sprawą swojego estetycznego i nowoczesnego wyglądu są ozdobą każdej kuchni. Posiadają wbudowany wskaźnik, który przypomni o comiesięcznej wymianie filtra –wskaźnik manualny lub inteligentny LED sensor.

Zrezygnuj z kupowania wody w plastiku, zaoszczędź pieniądze i ciesz się smaczną wodą do woli!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.