3 grudnia, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Wydruki plakatów ozdobą salonu

2 min read

Jeśli masz dostęp do kilku estetycznych zdjęć świetnej przyrody, lepszy nastrój, większa produktywność i lepsza koncentracja mogą być bliższe niż myślisz.

Obserwacja przyrody może poprawić wydajność i koncentrację. Ludzie mają większą satysfakcję z życia i bardziej pozytywne nastawienie do życia w bliskości natury. Kiedy ludzie obserwują, spotykają lub w inny sposób pozytywnie wchodzą w interakcje z krajobrazami, zwierzętami, dziką przyrodą lub roślinami, istnieje kilka znanych korzystnych efektów fizjologicznych. Niezależnie od tego, czy regularnie wychodzą i cieszą się przyrodą, posiadanie przyrody w bezpośredniej bliskości, czy po prostu świadomość, że istnieje, jest ważna dla poszczególnych osób. To tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o pozytywne korzyści natury. Już samo oglądanie scen przyrodniczych wystarczy, aby przypomnieć nam, jak ekspansywne i kojące jest bezpośrednie doświadczenie natury. Kiedy nie mamy dostępu do naturalnego piękna, zamykamy się w sobie. Mamy wrodzoną potrzebę nowych doświadczeń, których nie dają nam sztuczne środowiska. W krótkim okresie mogą być stymulujące i ekscytujące, ale na dłuższą metę nie dają nam wszystkich rzeczy, których nasz mózg potrzebuje do podniecenia i nowości.

Natura może dać nam fizyczne i psychiczne poczucie oddalenia od monotonnego środowiska miejskiego. Niezależnie od tego, czy chodzi o obrazy, czy o prawdziwą faunę i florę, sceny natury dają nam bogate wizualnie bodźce, które odżywiają mózg. Nasza zdolność wywierania siły woli i skupienia jest często brana za pewnik. Patrzenie na naturalne środowisko pomaga przywrócić siłę woli i skupienie, dając mózgowi czas na regenerację. Przebywanie w otoczeniu natury może poprawić samopoczucie. Niektóre niezawodne sposoby na odstresowanie obejmują oglądanie zapierających dech w piersiach scen przyrody na wygaszaczu ekranu komputera, patrzenie na kwiaty na stole w jadalni lub zlecanie drukarni, aby wykonała Wydruki na sztuki na płótnie jednego z ulubionych zdjęć natury do powieszenia w dowolnym miejscu w domu lub gabinecie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.