28 czerwca, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jaki wpływ na świece zapachowe ma wosk?

2 min read

Kiedy szukamy sposobu na zmianę zapachu w naszym domu z pewnością natrafimy na świece zapachowe, jednak nie zawsze potrafimy wybrać odpowiednie.

Nie chodzi tu o zapachy ponieważ wybór jest bardzo duży, chodzi bardziej o produkty z których wykonane są świece. W tym przypadku najważniejszy jest wosk, kiedyś najczęściej stosowana była parafina. Jednak nie jest to najlepszy rodzaj wosku, ponieważ kopci i jest pozyskiwany z ropy naftowej. Obecnie częściej poszukuje się wosków z odnawialnych źródeł, jest to oczywiście bardzo popularny wosk pszczeli a ostatnio także wosk sojowy. Świece zapachowe i aromaterapeutyczne nie zawsze są najbezpieczniejszym sposobem na wprowadzenie zapachów w powietrze podczas palenia się świec. Olejki zapachowe zmiękczają wosk podczas spalania, przez co wosk nie pali się dokładnie. To uwalnia sadzę, która może zawierać czynniki niepożądane. Jaki wpływ na świece zapachowe ma wosk?

Dodatkowo sadza może osadzać się na meblach i naszych ścianach.

Świece zapachowe, które są włożone do pojemników, wytwarzają jeszcze więcej sadzy, ponieważ tlen niezbędny do czystego spalania nie dociera prawidłowo do płomienia. Szczególnym problemem są świece zapachowe i aromaterapeutyczne wykonane z parafiny i syntetycznych olejków zapachowych. Olej sojowy jest to dobry wybór z punktu widzenia ochrony środowiska, jest to lepszy wybór w porównaniu do wosku parafinowego. Wosk sojowy jest często mieszany z innymi woskami, aby wykorzystać to, co najlepsze z obu wosków. Typowe mieszanki obejmują dodawanie innych olejów roślinnych, takich jak kokos. Wielu producentów świec decyduje się również na stosowanie mieszanek parafiny i soi. Podobnie działają woski do kominka, kiedy w kominku pali się drewno, wówczas do powietrza zostają uwalniane różne aromaty. Nawet kiedy kominek jest szczelny i tak pewne aromaty będą przenikały o naszego otoczenia, jest to z pewnością bardzo dobry pomysł. Dobry wosk powinien topić się powoli i podgrzewany musi uwalniać zapach, oczywiście także do kominka będziemy mogli wybrać rozmaite zapachy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.