16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Piękna podłoga dla Twojego domu

2 min read

Podłogi z drewna prezentując się bardzo dobrze w każdym pomieszczeniu, drewno to materiał który łatwo obrabiać, dzięki czemu można wykonać z niego różnego rodzaju parkiety, można także układać podłogi z całych desek.

Obecnie jest to najpopularniejszy materiał jakie znajdziemy na podłogach polskich domów. Można wybierać spośród wielu różnych kolorów, i typów drewna. Na podłogi lepsze będą odmiany twardsze, takie jak dąb, jesion czy akacja, Można wybrać odmianę kolorystyczną która nam się podoba, która będzie pasowała do wystroju naszego domu. Dodatkowo odpowiednią barwę nadamy podłodze używając odpowiedniego lakieru. Znajdziemy zatem odmiany jaśniejsze, czy też ciemniejsze, ciemny kolor bardzo dobrze sprawdzić się w dużych pomieszczeniach, odcienie jaśniejsze wybierane są raczej do mniejszych pokoi. Przed ułożeniem parkiety konieczne będzie przygotowanie podłoża, zazwyczaj będzie to podłoże cementowe. Należy więc poczekać aż wylewka będzie sucha, zanim zaczniemy pracę, pod parkietem umieszcza się specjalną warstwa izolacyjną, czasem może być to warstwa elastyczna, która będzie pochłaniała niektóre nierówności. Trzeba naturalnie dobrze wyrównać wylewkę, dlatego zaraz po wylaniu warto jak najlepiej ja wypoziomować. Po zaschnięciu można dotrzeć ją za pomocą kamienia. Po ułożeniu parkietu, trzeba będzie zadbać o jego powierzchnię, trzeba usunąć wszystkie nierówności. Warto także pamiętać aby przejrzeć wszystkie elementy pod względem występowania ewentualnych sęków.

Parkiet nieprawidłowo przechowywany może także się wyginać przez co elementy mogą od siebie odstawać.

Do wyrównania warto użyć techniki, które zaoszczędza nam czasu na sprzątaniu takie jak cyklinowanie parkietu i podłóg bezpyłowe, układanie – Gdynia bezpylowo.pl. Dzięki temu także przygotujemy parkiet do lakierowania, nie można bowiem lakierować parkiety pokrytego pyłem z cyklinowania, uzyskamy wówczas nierówną chropowatą powierzchnię. Układając parkiet warto także brać pod uwagę to co znajdziemy się w jego pobliżu, przykładowo jeżeli w salonie będzie kominek, można obłożyć go dookoła blachą czy kamieniem. Parkiet, czy deski w jego pobliżu będą się z biegiem czasu rozsychały.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.