7 sierpnia, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Wybór profilu LED

2 min read

Wykorzystanie taśm LED pozwala na uzyskanie dekoracyjnego efektu, który są w stanie zapewnić diody świecące w różnych barwach. Decydując się na zastosowanie taśm LED najczęściej montuje się je w sposób, który pozwala na ich ukrycie.

Wynika to między innymi z chęci unikania w miejscach, gdzie montowane są taśmy LED negatywnego efektu estetycznego, który może być powodowany wyglądem elastycznego paska, którym jest taśma LED. Natomiast często zdarza się, że nie ma możliwość ukrycia taśm LED, co sprawia, że niezbędne jest zastosowanie profilu LED, gdy chce się uzyskać efekty ukrycia taśmy.

Funkcje profilu LED

Wybierając profil LED trzeba brać pod uwagę, że nie spełnia on jedynie funkcji estetycznych. Oczywiście wielu kupujących decyduje się na profil LED przede wszystkim ze względu na możliwość ukrycia taśmy LED, ale profil posiada również inne funkcje. Po pierwsze jest to funkcja zabezpieczająca, gdzie jest on w stanie chronić instalację zarówno przed działaniem wody, jak też przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak trzeba brać pod uwagę, że wiele taśm LED posiada wbudowane fabrycznie zabezpieczenia przed działaniem wody, a przy takich taśmach zastosowanie profilów LED jest niewskazane, gdyż dochodzić może do przegrzewania się instalacji. Trzecią funkcję, którą oferuje profil do taśm led jest możliwość zapewnienia zmieniającego się światła.

Zmiana światła diody

Zastosowanie profilu LED pozwala na uzyskanie dodatkowej możliwości modyfikacji sposobu świecenia przez diody zastosowane w taśmach. Wynika to z możliwości zmiany światła przez profil, co przekłada się między innymi na możliwość eliminowania tak zwanego efektu punktowego. Jest to efekt powodujący różnice w jasności światła w miejscach pomiędzy diodami, a przerwami występującymi na taśmie w ramach rozmieszczenia diod. W ten sposób profil LED jest w stanie zapewnić jednolity strumień światła, ale również na optymalizowanie strumienia światła, co wynika z możliwości zmiany kąta przyklejenia taśmy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.