27 listopada, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Najważniejsze wskazówki jak podróżować bezpiecznie i bez stresu

4 min read

Kiedy czas uciec, czy to w interesach, czy dla przyjemności, podróżowanie może być satysfakcjonujące i przyjemne. Weź kilka wskazówek od tych, którzy regularnie uderzają w autostrady i jeżdżą na bocznych drogach. Trochę planowania i przemyślenia może przejść długą drogę na przyjemną podróż.

Jeśli jesteś kobietą podróżującą za granicę, zawsze upewnij się, że twoja torebka jest odpowiednio zamknięta lub zapięta. Jeśli jest to możliwe, użyj torby, która nie jest łatwo otwierana lub która ma skomplikowane zapięcie. W innych krajach wielu kieszonkowców celuje w niczego nie podejrzewających turystów, którzy nie są ostrożni w swoich torbach. Rzeczy można wyrwać z torebki w ciągu kilku sekund. Zabezpiecz swoją torbę, aby zabezpieczyć swoje rzeczy osobiste.

Oszczędzaj pieniądze i kalorie podczas wszystkich podróży, pakując przekąski, posiłki i napoje z wyprzedzeniem. Możesz robić zdrowsze wybory, kiedy planujesz z wyprzedzeniem, a prawdopodobieństwo, że będziesz kosztować więcej niż cukru lub pełnoziarnistych przekąsek, które są znacznie zawyżone, jest mniej prawdopodobne.

Aby uniknąć niezręcznych konfrontacji, wykonaj badania, jeśli podróżujesz do obcego narodu. Obejmuje to wyszukiwanie standardowych zwrotów, takich jak „dziękuję”, „ile” i „jak się masz”. Powinieneś też rozejrzeć się za standardowymi zwyczajami w kraju, takimi jak gesty, aby uniknąć obrażania kogokolwiek gestami lub mową ciała, które wydają ci się normalne.

Zwróć uwagę na swoje intencje podczas podróży. Jeśli określony sklep, osoba lub okolica daje „złe wibracje”, po prostu odejdź. Twoja intuicja może ci mówić coś, czego nie zauważyłeś świadomie. Nawet jeśli się mylisz, lepiej być bezpiecznym niż żałować, jeśli chodzi o twoje bezpieczeństwo.

Jeśli podróżujesz z osobą towarzyszącą, ale zazwyczaj nie udostępniasz funduszy, rozważ posiadanie wspólnego portfela, na wydatki takie jak posiłki, podróże i zakwaterowanie. Ty i Twój towarzysz możecie codziennie dodawać taką samą kwotę do wspólnego portfela. W ten sposób nie dzielisz ciągle rachunków ani nie wymieniasz pieniędzy.

Podczas pakowania spróbuj użyć folii bąbelkowej. Istnieje dobry powód, dla którego rzeczy są wysyłane w bąbelkowej okładce. Chroni delikatne przedmioty bardzo bezpiecznie. Podczas podróży bagaż przechodzi proces bardzo podobny do wysyłanego pocztą. Folia bąbelkowa nie jest trudna do zdobycia i jest świetnym wyborem do pakowania łatwopalnych przedmiotów.

Zaplanuj z wyprzedzeniem wakacje, starając się o kartę kredytową, która ma punkty lojalnościowe, upewniając się, że zawsze spłacasz kartę w całości. Ta strategia może pomóc Ci zdobyć darmowy lot lub bezpłatny pokój hotelowy do wykorzystania na wakacje. Po zdobyciu nagrody, oszczędzaj na następną podróż.

Bez względu na to, gdzie podróżujesz, upewnij się, że nosisz krem ​​przeciwsłoneczny. Nawet jeśli słońce nie świeci, odkryta skóra jest nadal narażona na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Noszenie kremu z filtrem SPF o wartości powyżej 15+ zapewni, że nie odczujesz bolesnego oparzenia słonecznego i że Twoja podróż może być przyjemnością bez bólu.

Dokonując rezerwacji hotelu, należy zapytać, czy hotel przeprowadza jakiekolwiek remonty. Może to spowodować wiele zakłóceń. Ponieważ personel hotelu nie może nic zrobić, aby zmienić hałas, najlepiej całkowicie uniknąć tych dat.

Aby zaoszczędzić pieniądze, chcesz zaplanować podróż tak zaawansowaną, jak tylko potrafisz. Bilety lotnicze i hotelowe najprawdopodobniej będą tańsze, jeśli kupisz je na kilka miesięcy przed podróżą, a nie kilka tygodni wcześniej. Możesz wykorzystać zaoszczędzone pieniądze, aby lepiej się bawić na wakacjach lub zapisać je na innym.

Teraz, gdy uzbrojony jesteś w wiedzę i informacje, jesteś gotów na odważny i świadomy sposób. Bądź czujny, a jednocześnie pamiętaj, aby rozkoszować się doświadczeniem poznawania nowych ludzi i przyjmowania nowych kultur. Wypróbuj te wskazówki i możesz być pewny siebie i cieszyć się podróżą.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.