14 kwietnia, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ogrodnictwie

3 min read

Jeśli jesteś zupełnie nowy w świecie ogrodnictwa, prawdopodobnie myślisz, że kilka wskazówek, jak uprawiać i pielęgnować ogród, ogromnie ci pomoże, abyś mógł zacząć uprawiać swój własny.

Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć prace ogrodnicze.Zbieranie i konserwowanie jesiennych liści to zabawny projekt ogrodniczy, zwłaszcza dla dzieci. Pokolenia dzieci używały „metody woskowanego papieru”, aby zachować jesienne liście w szczytowym kolorze – z niewielką pomocą mamy. Wystarczy wybrać kolorowe cienkie listki, które nie mają dużej zawartości wody i umieścić je pomiędzy dwoma arkuszami woskowanego papieru. Umieść ściereczkę – jak starą ściereczkę – na wierzchu woskowanej papierowej „kanapki” i niech mama powoli przesuwa po ściereczce gorące żelazko (bez pary). Zajrzyj pod spód, aby zobaczyć, czy papier woskowany topi się i mocno opuść, aby uzyskać dobre uszczelnienie. Papier woskowany może wydawać się mętny, gdy jest ciepły, ale powinien wyschnąć, gdy się ochładza. Ciesz się pięknym pokazem kolorowych liści!Zbieraj warzywa ogrodowe często i wcześnie. Chociaż niedojrzałe, wiele rodzajów warzyw jest bardzo smacznych w swojej młodości. Groszek łuskany, mała dynia letnia, ogórki i pączkujące brokuły można zbierać, aby utrzymać rośliny w stanie reprodukcji przez dłuższy czas. Zwiększy to również plony przy drugim zbiorze tych samych roślin.Odchwaszczaj ogród często i wcześnie. Zaplanuj harmonogram chwastów w ogrodzie co najmniej trzy razy. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ogrodnictwie

Pierwsza powinna nastąpić od pięciu do siedmiu dni po siewie, a potem znowu od siedmiu do dziesięciu dni.

Trzeci raz powinien nastąpić od trzech do czterech tygodni po posadzeniu, do tego czasu rośliny powinny być wystarczająco dobrze ukorzenione, aby dodać ściółkę i wystarczającą ilość liści, aby zacienić powierzchnię.Upewnij się, że wybierasz odpowiednie nasiona dla swojej lokalizacji i strefy. Niektóre rośliny rosną lepiej w określonych lokalizacjach. Pakiety nasion zwykle zawierają informacje dotyczące stref USDA. Informacje dotyczące stref odporności roślin USDA są również dostępne online. Dobrym tego przykładem jest uprawa pomarańczy w cieplejszym klimacie i jabłek w chłodniejszym klimacie.Podlewaj zioła doniczkowe! Dobrze podlewaj zioła doniczkowe, ale nie podlewaj zbyt mocno, co jest częstym błędem. Szałwia, tymianek, rozmaryn i estragon nie przerażają nieco suche środowisko. Z kolei mięta, szczypiorek i pietruszka wymagają stałej wilgoci. Upewnij się, że pojemnik ma odpowiednie otwory drenażowe i ułóż warstwę żwiru na dnie doniczki jako warstwę drenażową. Gwarantuje to, że woda nie wypływa prosto.Aby zabić mszyce na roślinach róży, spryskaj je mieszanką mleka w proszku i wody (1/3 szklanki mleka w proszku na 1 litr wody). Kiedy mieszanina jest rozpylana, mszyce zostają złapane w płyn i ostatecznie giną. Co kilka tygodni spryskaj róże wodą, aby spłukać miksturę i w razie potrzeby zastosuj ją ponownie.Hoduj rośliny z nasion, zamiast kupować rośliny ze szkółki. Kuszące może być kupowanie roślin, które mają już przewagę, ale zwykle nie jest to konieczne. Uprawiając z nasion, możesz znaleźć się w ogrodzie za mniej niż 50,00 dolarów różnych nasion roślin, zamiast wydawać setki, a nawet tysiące dolarów na szkółkę roślin.Jak widać z powyższej listy wskazówek, ogrodnictwo może być bardzo przydatne w dostarczaniu pięknych i smacznych roślin i upraw, które mogą uzupełnić twoją rodzinę lub klientów. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, nie będziesz już nowy w świecie ogrodnictwa, ale możesz zostać ekspertem w dziedzinie ogrodnictwa.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.