16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Środki czystości w zakładzie pracy

2 min read

W wielu zakładach pracy, gdzie trzeba zwracać szczególną uwagę na przepisy BHP, należy zwrócić uwagę na środki czystości. Przykładowo w warsztacie samochodowym, gdzie cały czas mamy do czynienia ze smarami, potrzebny będzie zlew z bieżącą wodą, oraz odpowiednie mydło. Potrzebny będzie także dozownik do mydła, czy ręczniki papierowe.

Właściwe środki czystości pozwolą zadbać o czystość rąk, dozowniki na mydło mogą posiadać przykładowo okienko pozwalające z łatwością sprawdzić ilość mydła pozostałą przed wymianą. Pojemnik musi być z pewnością odporny na uszkodzenia w normalnych warunkach użytkowania oraz łatwy do czyszczenia. Najczęściej spotykamy dozowniki plastikowe, ale dobrze sprawdzą się także modele metalowe, które są bardziej wytrzymałe. W przypadku dozownika mydło jest odizolowane od kontaktu z otoczeniem dzięki pompie pianowej. Każdy dozownik musi posiadać pewnego rodzaju siłownik, które dociskamy w celu uzyskania płynu. Następnie za pomocą rurki, mydło pompowane jest z dołu butelki. Za każdym razem, gdy naciskasz lub napełniasz siłownik, tłok wywiera nacisk na sprężynę i przesuwa kulkę w górę, zabierając ze sobą trochę mydła. Po zwolnieniu siłownika tłok i sprężyna powracają do pozycji spoczynkowej, zamykając komorę obudowy, aby zapobiec przepływowi cieczy z powrotem do butelki.

Oprócz dozownika mydła przydadzą się także ręczniki papierowe, które także mogą posiadać dozowniki. Dobrym pomysłem będzie zakup urządzeń firmy Tork. Są to sprawdzone urządzenia sanitarne stosowane w wielu firmach. Dozowniki papieru posiadają dość prostą budowę. Gdy ciągniesz papierowy ręcznik, wałek obraca się wraz z nim. Dwie sprężyny są przymocowane do dźwigni , gdy bęben się obraca, dźwignia również się obraca, powodując wydłużenie sprężyn. Po wyciągnięciu odpowiedniej ilości papieru jest on odcinany z rolki. Systemy są różne papier może być odcinany także ręcznie, poprzez oderwanie. Podobnie dozowniki mydła mogą podawać mydło reagując na ruch lub też można dozować je ręcznie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.