16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Ramki na zdjęcia 10×15 cm – idealna dekoracja szafki nocnej

3 min read

Sypialnia jest szczególnym miejscem, w którym możemy odprężyć się po dniu pełnym obowiązków. Aranżacja tego pomieszczenia powinna opierać się na doborze odpowiednich (sprzyjających relaksowi) kolorów, wygodnych mebli oraz spersonalizowanych dodatków. W sypialni możemy sobie pozwolić na umieszczenie osobistych zdjęć, ulubionych plakatów lub obrazów. Podpowiadamy, jakie zdjęcia i ramki wybrać, aby ozdobić szafkę nocną i ściany w pokoju do spania.

Jakie fotografie wybrać, aby stworzyć przytulną i intymną zarazem przestrzeń w sypialni?

W sypialni mogą pojawić się fotografie, których raczej nie umieszcza się w innych pomieszczeniach domu, czyli akty. Ciało jest intrygującym tematem, który od wieków porusza wyobraźnie wielu znakomitych artystów. Jeżeli jesteśmy dość odważni, to możemy postarać się o własną intymną sesję fotograficzną, ale dobrym pomysłem jest także kupienie artystycznej fotografii przedstawiającej piękno ludzkiego ciała. Umieszczenie osobistych fotografii na szafce nocnej lub wyeksponowanie ich na ścianie, sprawi, że nasza sypialnia stanie się intymnym miejscem o niepowtarzalnym klimacie. Ważne jest, aby oprawa takich zdjęć nie zdominowała treści – powinna być subtelna, zachowana w tonacji fotografii. Ramka może być drewniana lub aluminiowa, ważne, by nie przytłaczała zdjęcia nadmiarem zdobień.

Kolejnymi propozycjami tematów zdjęć umieszczanych w sypialni są: portrety bliskich osób, zdjęcia grupowe rodziny lub przyjaciół, a także fotografie ciekawych miejsc lub wspomnienia z podróży.

Jakie są popularne rozmiary ramek, które ułatwiają aranżacje wnętrza?

Na ścianach i szafkach nocnych często umieszcza się zdjęcia portretowe naszych bliskich. Wiele osób decyduje się na fotografie czarno-białe, które wyglądają bardzo stylowo. Ramki na zdjęcia 10×15, mają idealny wymiar, aby położyć je na szafce nocnej obok łóżka. Ten popularny rozmiar, nazywany „pocztówkowym”, jest poręcznym dodatkiem – na tyle małym, że nie zabiera całej przestrzeni blatu, ale i na tyle dużym, aby móc przyjrzeć się oprawionej w taką ramkę fotografii. Ciekawym pomysłem wykorzystania zdjęć w sypialni jest umieszczenie dużych portretów nad łóżkiem w ciemnych ramach (lub jasnych, jeżeli nasza sypialnia jest urządzona w stylu skandynawskim albo rustykalnym).

Jakie są inne popularne rozmiary ramek na zdjęcia? Do wyboru mamy wymiary:

  • 13×18 cm,
  • 15×21 cm,
  • 18×24 cm,
  • 20×30 cm,
  • 21×29,7 cm (wielkość kartki A4),
  • 29,7×42 cm (rozmiar kartki A3).

Standardowe rozmiary ramek umożliwiają tworzenie harmonijnych kompozycji zdjęć, które chcemy powiesić lub umieścić na półkach. Możemy wybrać dwie lub trzy duże fotografie i zawiesić je w rzędzie obok siebie na ścianie, lub kilka mniejszych, by stworzyć osobistą galerię zdjęć. W sypialni wspaniale prezentują się fotografie przedstawiające ciekawe miejsca lub wspomnienia z prywatnych podróży w bardzo dużych formatach, takich jak: 30×40, 50×70, 60×80, 61×91,5 oraz 70×100 cm. Kolorowe zdjęcia pomagają nam marzyć i patrzyć optymistycznie w przyszłość. Duże rozmiary ramek na zdjęcia dają efekt głębi pomieszczenia oraz pozwalają wprowadzić dodatkową perspektywę w sypialni. Wiele osób oprawia zdjęcia roślin w skali makro – ten pomysł może być inspiracją m.in. dla miłośników natury i stylu urban jungle.

Co zrobić, jeżeli mamy fotografię o niestandardowym rozmiarze? Warto sprawdzić ofertę producenta opraw – firma ramarska Galeria Ram w Warszawie prowadzi sprzedaż ramek w klasycznych wymiarach oraz wedle potrzeb klienta. Możemy tam znaleźć szeroki wybór ramek na zdjęcia oraz ram do obrazów lub luster. Oferowane produkty są zrobione z najwyższej jakości materiałów – zarówno z drewna, aluminium, jak i tworzywa sztucznego. Firma prowadzi także sklep internetowy Aluramy.pl.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.