13 lipca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Masz trudności z ekologicznym ogrodnictwem? Wypróbuj te techniki!

4 min read

Istnieje wiele wspaniałych powodów, aby założyć lub utrzymać ogród: świeże powietrze; światło słoneczne; a kontakt z naturą jest dobry dla twojego zdrowia; a uprawa własnych kwiatów i/lub jedzenia może być wzmacniającym doświadczeniem.

Jeśli interesujesz się ogrodnictwem, ale możesz skorzystać z kilku wskazówek, które sprawią, że praca w ogrodzie będzie łatwiejsza i przyjemniejsza, czytaj dalej!Jeśli chcesz stworzyć przyciągający wzrok jesienny ogród o dużej wysokości i kontrastujących kolorach, spróbuj posadzić kolczaste rośliny, takie jak len nowozelandzki, jukkę lub wysokie trawy ozdobne. Dodaj dramatyzmu teksturą i kolorem, dodając rośliny chartreuse, takie jak krzew dymny Golden Spirit lub sumak Tiger Eyes. Aby kontrastować z kolorem chartreuse, posadź fioletowe rośliny obok roślin chartreuse, takich jak czarny bez czarny koronki lub Loropetalum.Przejedź paznokciami po kostce mydła, zanim wyjdziesz na chwasty lub sadzisz w ogrodzie. Mydło, które zebrało się pod paznokciami, zapobiegnie gromadzeniu się brudu podczas pracy. Następnie zwykły peeling szczoteczką do paznokci usunie mydło i oczyści dłonie przy znacznie mniejszym wysiłku.Jeśli masz ogród warzywny i planujesz jeść warzywa, powinieneś co tydzień je dokładnie sprawdzać. Poszukaj robaków i robaków lub śladów chorób i uszkodzeń. Nie jedz warzywa, które nie wygląda zdrowo. Upewnij się, że dokładnie umyłeś warzywa przed ich ugotowaniem.Możesz wysuszyć zioła, wkładając je do samochodu. Możesz je ładnie ułożyć na arkuszu gazety w jednej warstwie. Następnie zamknij drzwi i okna i pozostaw do wyschnięcia. Ciepło w samochodzie szybko wysuszy zioła. Same zioła stworzą bardzo przyjemny aromat.Małe kamyki i kamienie to doskonałe markery roślinne. Masz trudności z ekologicznym ogrodnictwem? Wypróbuj te techniki!

Aby śledzić swoje rośliny, jednocześnie dodając odrobinę naturalnego piękna do swojego ogrodu, zbierz trochę kamyków i kamieni.

Znajdź kamienie o dość gładkiej powierzchni i użyj trwałego markera lub odrobiny farby, aby umieścić na nich nazwy swoich roślin. Jest to o wiele ładniejsze i bardziej naturalne rozwiązanie niż tradycyjne plastikowe zawieszki, które zaśmiecają większość ogrodów.Dodaj trochę dżdżownic do gleby ogrodowej. Dżdżownice świetnie nadają się do drążenia tuneli i spulchniania gleby, dając korzeniom roślin dużo przestrzeni powietrznej. Pomagają w tworzeniu gleby bogatej w składniki odżywcze, rozkładając martwe materiały roślinne. Dżdżownice są o wiele lepszym rozwiązaniem dla Twojego ogrodu niż komercyjne nawozy.Kiedy masz do czynienia z ogródkiem warzywnym, zwalczanie szkodników może być trudne. Nie możesz używać chemikaliów, ponieważ są ostatnią rzeczą, którą chcesz jeść, gdy cieszysz się owocami swojej pracy. Zachowaj czujność, aby kontrolować szkodniki w ogrodzie. Jeśli od razu złapiesz szkodniki, najłatwiejszym sposobem ich wytępienia jest ręczne zrywanie ich z roślin.Aby zapewnić witalność swojego ogrodu, sprawdź, jakie rośliny występują w Twojej okolicy. Chociaż importowane rośliny mogą wyglądać uroczo, mogą mieć problemy zdrowotne rosnące w twoim klimacie. Rodzime rośliny i plony z łatwością przystosują się do zmian pogody i zapewnią zdrowy i silny ogród.Podlewaj nowe rośliny codziennie lub co drugi dzień. Kiedy po raz pierwszy zakładasz rośliny w nowej glebie, musisz je bardzo ostrożnie pielęgnować. Rośliny doznają szoku, gdy znajdą się w nowym środowisku. Upewnienie się, że mają wystarczającą ilość wody, zajdzie daleko, dając im najlepszą szansę na rozwój w Twoim ogrodzie.Czy jesteś gotowy, aby zacząć? Skorzystaj z tych wskazówek, aby poprawić swoje umiejętności ogrodnicze. Ciesz się świeżym powietrzem, słońcem i przebywaniem na świeżym powietrzu! Mamy nadzieję, że będziesz miał wspaniałe doświadczenie, które będziesz chciał powtarzać rok po roku! Podziel się z rodziną i przyjaciółmi! Pokochają to!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.