7 marca, 2021

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak doradca może pomóc w uzyskaniu lepszego kredytu

2 min read

Jeśli szukasz kredytu hipotecznego na zakup, budowę lub remont domu, który już posiadasz, dobrym pomysłem jest zasięgnięcie porady doradcy finansowego przed podjęciem decyzji i udaniem się do banku.

Główną różnicą jest to, że bankowy urzędnik zajmujący się kredytem hipotecznym reprezentuje tylko produkty oferowane przez ich instytucję, podczas gdy doradca kredytowy jest pośrednikiem, który współpracuje z wieloma pożyczkodawcami i otrzymuje od kredytodawców opłatę za polecenie klientowi konkretnej oferty.

Podczas gdy większość właścicieli domów nadal korzysta z kredytów hipotecznych w tradycyjnych bankach, popularność pośredników kredytowych rośnie i jest wyższa wśród osób starających się o pożyczkę po raz pierwszy. Znalezienie odpowiedniej oferty umowy lub chęć uzyskania najlepszej stawki to główny powód, dla którego ludzie korzystają z usług doradcy finansowego.

Ponieważ brokerzy kredytów hipotecznych współpracują z wieloma pożyczkodawcami, w tym z dużymi bankami, małymi pożyczkodawcami, firmami ubezpieczeniowymi i powierniczymi oraz prywatnymi funduszami, często mają dostęp do lepszych stawek dostępnych na rynku.

Konsumenci poszukując kredytu hipotecznego, konsultują się zazwyczaj z kilkoma specjalistami zajmującymi się kredytami hipotecznymi. W ciągu ostatnich lat zaszło dużo zmian w przepisach dotyczących kredytów hipotecznych i środowisku stóp procentowych, a sytuacja na rynku finansowym staje się coraz bardziej skomplikowana. Z tego powodu istnieje większe zapotrzebowanie na fachową lub niezależną poradę, dlatego coraz więcej osób zwraca się do doradcy kredytowego ze strony http://www.strzylak.pl, kiedy potrzebują wskazówek na temat pożyczek dostępnych na rynku. Doradcy kredytów hipotecznych oferują kompleksową obsługę, klienci wypełniają jeden wniosek i sami nie wyszukują ofert wielu pożyczkodawców, ponieważ robi to w ich imieniu pośrednik. Często są oni w stanie uzyskać lepsze stawki i oferty, niż te oferowane przez główne banki. Doradcy kredytowi są czasem specjalistami od kredytów hipotecznych i posiadają wiedzę na temat oferty różnych pożyczkodawców.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.