16 września, 2021

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jedziemy do Lwowa!

2 min read

Krótkie wypady weekendowe za granicę stają się ostatnio bardzo popularne. Bardzo często celem podróży jest Paryż, Rzym czy nawet Helsinki. Warto jednak zastanowić się nad wyjazdem na wchód Europy, a dokładniej na Ukrainę, do Lwowa.

Dlaczego warto jechać do Lwowa?

Lwów to piękne miasto z bardzo ciekawą historią. Przez długi okres czasu było to polskie miasto, co nadal jest wyczuwalne w atmosferze tego miejsca. Każdy z nas zna piosenkę ” nie ma jak Lwów” i prawda jest taka, że nie ma drugiego takiego miasta w całej Ukrainie.

Lwów ma uroczy rynek. Znajdują się na nim 44 kamienice, które tworzą niezapomniany klimat tego miejsca. Szczególną uwagę warto poświęcić czarnej kamienicy. Nigdzie indziej takiej nie zobaczycie. Rynek jest jak serce tego miasta. To w jego ramach działają sklepy, restauracje oraz bary. Tutaj spotkać można najwięcej turystów z całego świata.

Opera Lwowska. Tego budynku nie da się ominąć. Jest piękna wewnątrz oraz na zewnątrz. Dlatego też jej wizerunek widnieje na dużej ilości pocztówek wysyłanych z Lwowa. Praktycznie wszystkie wycieczki do Lwowa mają w swojej ofercie zwiedzanie opery. Znajduje się w niej piękna sala lustrzana oraz jedyna w swoim rodzaju kurtyna Siemiradzkiego.

Cmentarz Łyczakowski. Nie można ominąć tego miejsca ze względów historycznych. To tam pochowane są Orlęta Lwowskie. Bohaterowie, którzy walczyli w obronie Lwowa. Jest tam również grób Marii Konopnickiej oraz Ordona. Spacer po cmentarzu jest chwilą na refleksję oraz wyciszenie.

Gaj Szewczenki. Nazwa kojarzy się z pradawnym lasem i po części oddaje urok tego miejsca. Gaj Szewczenki to skansen, w którym zgromadzono drewniane chaty, cerkwie a nawet stare szkoły. Wszystko to by pamiętać o przeszłości. Spacer po Gaju Szewczenki to dobra lekcja historii dla starszych i młodszych.

Jest jeszcze wiele innych miejsc, które warto we Lwowie zobaczyć. Jeżeli nie możecie się zdecydować, gdzie jechać możecie skorzystać z oferty biur podróży. Większość z nich ma w swojej ofercie dwu lub trzy dniowe wycieczki do Lwowa. Wybierając się do tego pięknego miasta macie gwarancję dobrze spędzonego weekendu.

http://www.kresy.com/ – Sprawdź jakie wycieczki teraz są popularne.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.