2 marca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak dbać o odwodnioną i podrażnioną skórę

2 min read

Jeżeli Twoja skóra jest czerwona i podrażniona, często łuszczy się, swędzi, a nawet piecze, oznacza to, że masz wrażliwą lub odwodnioną skórę.

Wrażliwa skóra może być spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak alergie, zmiany temperatury, dieta i stres lub niewłaściwa pielęgnacja.
Aby zachować zdrową skórę i odpowiednio ją chronić przed czynnikami zewnętrznymi, musisz używać delikatnych, hipoalergicznych produktów, które zapewniają dobre nawilżenie. Musisz także mieć dobrą rutynową pielęgnację skóry. Kluczem do zdrowo wyglądającej skóry jest dbanie o nią codziennie, począwszy od dobrego oczyszczenia i nawilżenia, rano oraz wieczorem. Staraj się identyfikować i unikać wyzwalaczy, które pogarszają stan skóry i powodują swędzenie lub uszkodzenia. Do rzeczy, które mogą pogorszyć reakcję skórną, należą pot, stres, otyłość, mydła, detergenty, kurz i pyłki. Ogranicz również swoje kąpiele i prysznice do 15 minut i używaj ciepłej, a nie gorącej wody. Używaj tylko delikatnych preparatów do mycia, zamiast perfumowanych mydeł, które mogą powodować wysuszanie skóry i alergie kontaktowe. Mydła zapachowe i antybakteryjne mogą usunąć więcej naturalnych olejków i wysuszyć skórę, a nawet naruszyć jej barierę lipidową.

Po kąpieli delikatnie osusz skórę miękkim ręcznikiem i nałóż balsam nawilżający, gdy skóra jest jeszcze wilgotna.

Pomoże to na zatrzymanie większej ilości wilgoci w głębokich warstwach skóry i zapobiegnie przesuszeniu. Jeśli szukasz dobrej jakości kosmetyków do skóry odwodnionej, zajrzyj na stronę https://novaclear.eu/produkty-hydro/. Wiele osób uważa, że dobrej jakości produkty do pielęgnacji skóry i skuteczne dermokosmetyki są bardzo drogie, ale to nieprawda. Faktem jest, że istnieją pewne profesjonalne produkty, które kosztują nieco więcej, ale są bezpieczniejsze dla skóry, niż te syntetyczne i nafaszerowane chemią. Musisz szukać dobrej jakości, a jednocześnie niedrogich produktów, aby z miłością traktować Twoją skórę i włosy oraz odpowiadać na szczególne potrzeby swojej cery. Dodatkowo takie wysokiej jakości kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, ale w specjalistycznych laboratoriach.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.