7 sierpnia, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

CZY WARTO TAŃCZYĆ SALSĘ?

3 min read

Salsa to nic innego jak energiczny taniec latynoamerykański. Jej początki miały miejsce na Karaibach w latach 40-tych XX wieku. Pojawienie się salsy było równoczesne z narodzeniem się muzyki o takiej samej nazwie. Salsa największy rozwój i popularność zyskała w takich krajach jak Kuba i USA. Szczególnie w stanach Zjednoczonych salsa przybrała zupełnie nową formę. Początkowo salsę charakteryzowały dynamiczne i dzikie ruchy, z czasem stała się bardziej zmysłowa i romantyczna.

Salsę przeważnie tańczymy solo lub w parach. Jej cechą charakterystyczną jest niewielki ruch po parkiecie, gdyż salsę tańczy się właściwie w miejscu. Dlatego też salsa stanowi taniec użytkowy i często jest spotykana na zatłoczonych parkietach klubów oraz imprez w stylu latino. Salsa jest tańcem, który pozwala na dużą dozę improwizacji przez tancerzy. Stąd też jej popularność.

Ze względu na proste podstawy na naukę salsy można zdecydować się w każdym momencie naszego życia. Ze względu na prostotę kroków i figur salsę można tańczyć na imprezach do różnego rodzaju muzyki. To nurt muzyczny umożlwiający ekspresję wielu emocji. Wpływa na nasz nastrój, poprawia nasze samopoczucie i pozwala czuć się po prostu dobrze. Salsa jest energiczna i rytmiczna, natomiast umożliwia improwizację, przez co do jej tańczenia nie jest wymagana perfekcyjnie opanowana technika kroków i ruchów.

STYL KUBAŃSKI. Salsa w tym stylu jest chodzona, w związku, z czym wszystkie figury wykonywane są stosunkowo wolno, a w jedynym takcie nie ma miejsca na więcej niż jeden obrót. Prowadzenie jest mocne, intensywne w związku, czym partnerka w kubańskiej salsie ma mało miejsca na swobodę i wprowadzenie do tańca elementów stylingu. Dodatkowo podczas tańczenia para wykonuje różne rodzaje splecenia rąk tzw. „węzły kubańskie”.

STYL LOS ANGELES. Zdecydowanie szybszy od stylu kubańskiego i bardziej widowiskowy. W trakcie tańca wykonuje się liczne obroty oraz wplata się elementy akrobatyczne i elementy eksponowania partnerki.

STYL NOWOJORSKI. Narodził się w latach 70. XX wieku. Jest to połączenie różnych stylów tanecznych takich jak mambo, boogaloo i pachange. Zbliżony techniką kroków do stylu Los Angeles, natomiast jest bardziej delikatny i zmysłowy, oraz nie występują w nim figury akrobatyczne. Ruch tancerzy jest bardzo płynny.

Na naukę salsy może się zdecydować praktycznie każdy, komu w duszy gra latynoska muzyka i czuje rytmy latino. Jest szczególnie dobrym rozwiązanie dla par, dzięki któremu mogą się one do siebie zbliżyć i odkryć siebie na nowo wyzwalając dużą dozę namiętności: https://agencjataneczna.pl/pl/oferta/tancerze Nie mniej jest to również ciekawa propozycja dla singli, szczególnie tych aktywnie poszukujących partnera bądź partnerki. Podczas tańca wyzwalają się w nas pozytywne emocje będące konsekwencją działania endorfin w naszym organizmie. Dodatkowo ze względu na dynamikę tańca możemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, a z czasem wyrzeźbić naszą sylwetkę podkreślając jej kształty.

Zapisując się na lekcje salsy warto korzystać z ofert szkół tańcach z instruktorami posiadającymi dużą wiedzę i umiejętności, gdyż nauka jest wtedy efektywniejsza i przyjemniejsza: https://agencjataneczna.pl/pl/oferta/instruktorzy

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.