16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

PIĘKNE I RÓWNE BRWI NA STAŁE, CZYLI CZY WARTO WYKONANAĆ MAKIJAŻ PERMANENTNY?

3 min read

Makijaż permanentny brwi to zabieg, umożlwiający nadanie naszym łukom nowego, atrakcyjnego kształtu. Jeśli zależy nam na tym, żeby nasze brwi były pełniejsze i grubsze, a jednocześnie cechowały się dużą naturalnością, warto zdecydować się na ten rodzaj makijażu. To idealna opcja dla osób, które nie maja czasu na spędzanie kilkudziesięciu minut dziennie w łazience i wolą ten czas spożytkować w inny sposób.


MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI METODĄ CIENIOWANIA

Makijaż charakterem i kształtem przypomina bardzo delikatną hennę. Aby brwi uzyskane tą metodą były rzeczywiście ładne cieniowanie musi być przeprowadzone odpowiednią techniką. Początek powinien być delikatniejszy, reszta brwi może być wtedy ciemniejsza. Umiejętne cieniowanie pozwala uzyskać rewelacyjne efekty, w postaci pięknego łuku, a same brwi mogą nabrać charakteru i podkreślić wyrazistość naszej twarzy.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI METODĄ WOSKOWĄ

Metoda coraz bardziej zyskująca na popularności. Dzięki niej uzyskujemy makijaż, który jest bardzo subtelny i naturalny. Umożliwia nam delikatne skorygowanie naszych brwi w wielu kierunkach. Możemy zagęścić nasze brwi, lub zaaplikować dodatkowe włoski w miejscach gdzie nam ich brakuje. Uzyskane brwi są subtelne i delikatne. Jedynym minusem jest niska trwałość makijażu uzyskanego metodą woskową.

KTÓRĄ METODĘ WYBRAĆ?

Wszystko zależne jest od naszych potrzeb i oczekiwań. Dotychczas prym wiodła metoda cieniowania, natomiast od jakiegoś czasu obserwujemy zmianę trendów w kierunku metody włoskowej, na którą coraz więcej kobiet się decyduje. Ciekawe efekty możemy uzyskać łącząc ze sobą obydwie te metody. Warto się zorientować czy nasz kosmetyk oferuje ten kierunek w stosowaniu makijażu permanentnego. Warto zerknąć na stronę http://beautymasters.pl/. Warszawski salon świadczy usługi w zakresie makijażu permanentnego i oferuje korzystne ceny usług: https://www.beautymasters.pl/makijaz-permanentny-cennik

UZUPEŁNIANIE NASZEGO MAKIJAŻU

Makijaż brwi powinien być odświeżany raz na 6 lub 7 miesięcy w zależności od wielkości ubytków w naszych brwiach. Jeśli zależy nam na delikatności i naturalności naszych brwi, nie ma możliwości wydłużenia tego okresu. Pamiętajmy, że na trwałość naszych brwi wpływ będzie miała właściwa pielęgnacja.

PIELĘGNACJA

Po zabiegu powinniśmy stosować odpowiednie kosmetyki i preparaty w postaci mleczka czy kremów z witaminą E. Absolutnie nie powinniśmy wykonywać żadnych korekt bez konsultacji z linergistką! Przez pierwszy tydzień warto zrezygnować z basenu czy też siłowni, bądźmy również ostrożni z opalaniem tak, aby uniknąć niepotrzebnych odbarwień lub przebarwień w wyniku opalenia naszych brwi.

PRZECIWSKAZANIA

Problemy ze ścieńczeniem skóry typu łuszczyca, cukrzyca czy też przyjmowanie leków sterydowych stanowią przeciwskazania do tego typu makijażu. Również problemy na tle bakteryjnym lub wirusowym uniemożliwią przeprowadzenie liftingu naszych brwi.

CENA

Jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, na ostateczna cenę makijażu wpływ będzie mieć kilka czynników, takich jak wybór salonu i linergistki, miejsce zamieszkania i stosowana metoda. Ceny makijażu przeważnie mieszczą się w granicach 500 – 800 złotych. Pamiętajmy, że salony kuszące atrakcyjnymi cenami, nie koniecznie warte są naszej uwagi, gdyż przeważnie bazują na barwnikach gorszej, jakości. Użycie takiego kolorytu może doprowadzić do katastrofy w postaci nienaturalnie odbarwionych brwi na czerwono lub zielono.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.