5 grudnia, 2021

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

ZUMBA, JAKO SPOSÓB NA ODCHUDZANIE I DOBRĄ ZABAWĘ

3 min read

Zumba to świetny przykład stylu tanecznego, gdzie nie tylko angażujemy się tanecznie, ale możemy również wykazać nasze zdolności gimnastyczne i koordynacyjne. To nie tylko świetny sposób na wyzwolenie energii dla osób, które posiadają jej nadmiar, ale i dobra metoda na odchudzanie.

COŚ WIĘCEJ NIŻ AEROBIK

Zumba nie jest przykładem mocnego treningu aerobowego, do jakiego przywykła większość z nas na siłowni. Zumba nie sprawi, że pot będzie kapał nam z czoła, ale dzięki połączeniu ruchu i zabawy jej konsekwencją będzie lepsza sylwetka i bardziej wyrzeźbione ciało. Na początku naszej przygody z zumba zapoznajemy się z podstawowym krokiem, jakim jest step-touch. Kolejno przechodzimy przez kroki typowe dla stylów tanecznych takich jak reggaeton, latino czy też salsa. Całość przeplatana jest ćwiczeniami na v-step. Następnie wszystkie poszczególne kroki zapląta się w układ choreograficzny. W zumbie nie jest istotna perfekcyjna synchronizacja i dokładne wykonanie wszystkich kroków. Bardziej istotna jest dobra zabawa, uśmiech i przyjemność wynikająca z ruchu, gdyż to jest główny cel tego stylu tanecznego.

Zumba jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby schudnąć, ale brak im odpowiedniej motywacji, aby udać się na siłownię lub fitness. Zumba pomaga wypracować w nas systematyczność. Dzieje się, dlatego, ponieważ zumba łączy i dostarcza ogromnej dawki energii i zabawy. Dzięki zumbie poznajemy nowych ludzi, i przestajemy utożsamiać ją z ciężko pracą i wysiłkiem fizycznym, a bardziej traktujemy, jako po prostu dobrą zabawę.


NAUKA I EFEKTY

Zumba wbrew pozorom należy do mniej skomplikowanych form fitnessu i nawet, jeśli dotychczas nie mieliśmy wiele wspólnego z zajęciami na siłowni, treningami interwałowymi bądź aerobikiem, to nie powinniśmy mieć większych problemów by zumbę opanować. Dojście do perfekcji zależy już od naszych prywatnych umiejętności ruchowych i determinacji. Zajęcia zumby przeważne trwają godzinę, a opanowanie podstaw to kilka tygodni zumby w naszym życiu po 2 – 3 razy w tygodniu. Zumba jest świetnym sposobem na odchudzanie, a ile musimy poświęcić czasu, aby zauważyć efekty w naszej sylwetce? Wszystko zależy od częstotliwości i intensywności w treningach, nie mniej efekty mogą być już widoczne po dwóch tygodniach gdyż wtedy nasza tkanka tłuszczowa spala się najszybciej. Dodatkowo zumbę można wykorzystać, jako świetny element tańca użytkowego, gdyż nadaje się do tańczenia w klubach, w których gra się muzykę latano. Zumba stanowi połączenie świetnej zabawy ze spalaniem kalorii.

Oprócz wyraźnego spalania tkanki tłuszczowej dzięki treningom zumby poprawiamy również naszą kondycję, rzeźbimy naszej ciało, wzmacniamy wytrzymałość oraz zwiększamy sprawność ruchową. Zumba pozwala również regulować procesy hormonalne odbywające się w naszym organizmie poprzez wydzielanie hormonów miedzy innymi serotoniny.

Rosnąca popularność zumby w naszym kraju spowodowała otwarcie wielu szkół tanecznych, w których możemy zgłębić jej tajniki i dać porwać się dobrej zabawie. Nie mniej, warto korzystać z ofert szkół, w których pracują instruktorzy posiadający wiedzę i duże doświadczenie. Przykładowo w Krakowie z profesjonalnej nauki zumby i innych stylów tanecznych skorzystamy wchodząc na stronę https://taniec.com.pl/kr/. W zakładce https://taniec.com.pl/kr/lokalizacje/krakow/ możemy sprawdzić, w których częściach Krakowa znajdują się poszczególne sekcje taneczne.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.