28 czerwca, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Okna aluminiowe czy PCV? Sprawdź, które rozwiązanie jest dla Ciebie

3 min read

Spektakularne tafle ogromnych przeszkleń do niedawna były domeną jedynie obiektów komercyjnych, biurowców i budynków użyteczności publicznej. Obecnie, coraz więcej architektów i inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie w domkach jednorodzinnych, dzięki czemu w wielu domach możemy podziwiać widowiskowe lukarny, przestronne drzwi tarasowe czy też okna zajmujące nierzadko całą ścianę. Realizacja takich projektów wymaga specjalnie dobranych materiałów, które sprawią, że stolarka okienna będzie wytrzymała i trwała. Z drugiej strony w dalszym ciągu bardzo popularne są stosunkowo tanie rozwiązania energooszczędne. Zatem, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego domu?

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe cechują się wyjątkową sztywnością i wytrzymałością, dlatego wykorzystywane są w przypadku śmiałych wizji architektonicznych. Są to głównie przeszklenia wielkogabarytowe oraz fasadowe, które wymagają zwiększonej odporności, trwałości oraz bezpieczeństwa. Im większe będzie okno, tym bardziej wytrzymały powinien być materiał, z którego zostanie zrobione. Okna z aluminium są tutaj zdecydowanie lepszym wyborem niż te wykonane z PCV. Materiał ten jest bardziej wytrzymały na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak nasłonecznienie, zmiany temperatury czy silny wiatr. Jeśli zastanawiasz się czy okna aluminiowe sprawdzą się w Twoim domu, warto w takiej sytuacji skonsultować się z firmą, która podpowie, z jakiego rozwiązania należy skorzystać najbardziej. I tak, z pomocą przychodzi firma budowlana kb-plast.com.pl, która oprócz dostarczania materiałów, realizuje się również w zakresie fachowego doradztwa ich wykorzystania. Dodatkowo, warto również wzmocnić konstrukcję takich okien o szybę, o odpowiednio zwiększonej wytrzymałości. Do tego celu najlepiej sprawdzą się szyby hartowane i klejone.

Okna PCV

Głównymi zaletami okien PCV są ich właściwości termoizolacyjne oraz cena. Wybór tego materiału pozwala uzyskać założone przez nas w projekcie parametry budynku dotyczące izolacyjności termicznej przy stosunkowo niskich kosztach. Warto również dodać, że jeśli duże przeszklenie, które chcemy mieć w domu nie musi się otwierać to okna wykonane z PCV mogą mieć wymiary nawet 2500×2500 mm. Na rynku znajdziemy również nieco mniejsze okna PCV z systemem umożliwiającym otwieranie. Charakteryzują się one odpowiednio wzmocnioną budową i okuciami ułatwiającymi ich otwieranie i zamykanie.

Jak dokonać najlepszego wyboru?

Decydując się na wielkogabarytowe przeszklenia warto dokładnie przemyśleć swój wybór, biorąc pod uwagę następujące czynniki:

• wymiary, kształt oraz planowany podział przeszklenia,

• lokalizację obiektu wraz z rodzajem terenu na, którym będzie postawiony,

• wysokość budynku,

• materiał, z którego wykonane będą ściany budynku,

• umiejscowienie okien względem stron świata.

Ustalenie powyższych kwestii pozwoli stwierdzić, jaki rodzaj materiału jest niezbędny w przypadku naszych planów. Może się bowiem okazać, że okna z PCV będą za delikatną konstrukcją i niezbędne będzie zastosowanie rozwiązania z aluminium.

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie obu rozwiązań i wyposażenie domu zarówno w okna PCV jak i stolarkę aluminiową. Okna aluminiowe wykorzystujemy wtedy w największych przeszkleniach budynku, a do reszty okien wybieramy produkty z PCV. Nie musimy przy tym obawiać się niejednolitego efektu wizualnego, bowiem w oknach PCV można zastosować dodatkowo aluminiowe osłony zewnętrzne, które sprawią, że okna będą wyglądać identycznie. Fachową ocenę projektu i pomoc w dobraniu najodpowiedniejszych rozwiązań oferuje strona www.oknotrend.com.pl, czyli profesjonalny producent stolarki budowlanej z PCV i aluminium, którego specjalizacją jest stolarka z drewna, jak i również stolarka PCV oraz aluminium. Wieloletnie doświadczenie oraz duży zakres umiejętności firmy OKNO-TREND gwarantuje spełnienie oczekiwań tych nawet najbardziej wymagających osób.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.