29 maja, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Ochrona – zabezpieczenie imprez masowych

3 min read

Member of security guard team working on public event, unrecognizable male person from behind

Imprezy masowe to wydarzenia podczas których wymagane jest zachowanie wysokiego standardu bezpieczeństwa. Organizując takie wydarzenie najlepiej nawiązać współpracę z firmą ochroniarską, która specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jakie standardy powinna spełniać tak firma?

Jak wybrać firmę ochroniarską?

Podczas wyboru firmy ochroniarskiej w trakcie organizacji imprezy masowej, musimy wiedzieć czy spełnia konkretne wymagania. Zazwyczaj musi to być firma ochroniarska, która dysponuje odpowiednią ilością wyszkolonego personelu. Na imprezach masowych typu festiwale muzyczne, koncerty, mecze, bez ochroniarzy nie może się obejść. Potrzebni są przy bramkach, scenach, na trybunach. Wszędzie tam, gdzie znajdują się ludzie. Nie tylko po to, aby pilnować porządku, ale także po to żeby wskazać drogę do wyjścia, informacji, sektora, strefy gastrologicznej czy toalety, bądź wezwać pomoc medyczną kiedy sytuacja tego wymaga. Pierwszym kluczowym aspektem jest to, aby ochroniarze byli przeszkoleni do przeszukiwania na bramkach. Podczas sprawdzania biletów, ochroniarz musi pamiętać o tym, aby nie wpuszczać uczestników z np. napojami, bo nie wiadomo co w nich jest. Nowoczesnym rozwiązaniem mogą okazać się także drony podczas takich imprez. Z góry nagrywają całe zdarzenie, obserwują wszystko co się dzieje. Przy takim tłumie wiele rzeczy może umknąć, jednak nie jest to konieczne rozwiązanie. Wystarczy odpowiednia ilość służby informacyjnej i porządkowej. Ochroniarze to nieodłączny element imprezy, dlatego warto przyłożyć się i wybrać odpowiednią firmę ochroniarską.

Jedną z firm ochroniarskich, która posiada profesjonalną i bardzo szeroką ofertę, jest Magnum Ochrona z siedzibą w Łodzi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odpowiedniej ochronie, zajrzyj na ich stronę https://magnumochrona.pl

Zasady uczestników i ochrony

Wybierając się na imprezę masową dobrze wiedzieć jest jaką postawę powinno się przyjąć w stosunku do ochroniarza oraz jakie ma prawa ochroniarz w stosunku do nas. To kilka z nich :

  • będąc na tak dużym wydarzeniu powinniśmy stosować się do poleceń ochrony
  • niedostosowanie się do poleceń ochrony grozi wydaleniem z imprezy
  • każda osoba pracująca na stanowisku ochroniarza na takiej imprezie posiada odpowiednie uprawnienia i szkolenia, z tego względu ma prawo np. nas wylegitymować, aby sprawdzić naszą tożsamość lub prosić nas o dobrowolne okazanie zawartości np. torebki czy plecaka, żeby sprawdzić go wzrokowo (jest to bardzo dyskusyjna kwestia, jednak ma prawo poprosić nas o otworzenie torebki/plecaka)
  • ochrona ma prawo przeprowadzić kontrolę naszego biletu, by zobaczyć czy możemy być na danej imprezie. Mimo posiadania biletu ma także prawo nie wpuścić nas na wydarzenie np. ze względu na stan upojenia alkoholowego
  • każdy z ochroniarzy posiada widoczny identyfikator
  • na imprezach masowych śmiało możemy pytać ich o drogę do toalety, wyjścia, strefy gastrologicznej, gdzie masz iść żeby dojść pod scenę itp.
  • chodzimy wyznaczonymi ścieżkami, czyli nie przeskakujemy przez bramki, nie przedzieramy się w miejsca zagrodzone, nie pchajmy się pod scenę

Istotną kwestią jest wzajemny szacunek podczas takiej imprezy. Dla uczestników jest to zabawa, dla ochroniarzy – praca. Ta praca to nie lada wyczyn, szczególnie kiedy trwa po kilkanaście godzin na dobę. Niezależnie od pogody, oni muszą być ubrani w swój uniform, czyli to co może być najbardziej męczące w gorące dni, to długie, czarne spodnie.

Niektóre regulacje i nakazy mogą być nam nie w smak, jednak zawsze trzeba brać pod uwagę najważniejszą kwestie, że jest to dla naszego bezpieczeństwa.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.