27 listopada, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Kwiat Gerbera

3 min read

W 1737 roku botanik Jan Gronovius po raz pierwszy opisał stokrotkę Transvaal i nazwał ją na cześć swojego przyjaciela – przyrodnika Traugotta Gerbera. Pod nazwą „gerbera” roślina należała do klasyfikacji świata przyrody Linneusza. Ale zaczęto go uprawiać znacznie później – w 1884 roku, kiedy odkrywca Robert Jameson odkrył kwiat nad brzegiem Południowej Afryki. Gerbera Jameson jest jedną z pierwszych odmian, protoplastą tych, które widzieliśmy w przerwie. W artykule dowiemy się, co symbolizuje ten kwiat i kiedy należy go podać.

CO OZNACZA GERBER W INNYM JĘZYKU

W Egipcie roślina rumianku uosabia bliskość natury i oddanie słońcu. W epoce wiktoriańskiej znaczenie gerbera stało się podwójne.

Z jednej strony, niezależnie od odcienia i cech dawcy i biorcy, kwiat ten był uważany za symbol szczęścia i radości.

Z drugiej strony, jeśli podarujesz prezent usiany kwiatami gerbera, oznacza to, że coś ukrywasz lub w tajemnicy przedstawiasz niespodziankę wszystkim. Innymi słowy, drugim znaczeniem gerbera jest tajemnica i tajemnica.

 

CO OZNACZA TON GERBERA?

Paleta kwiatostanów jest bardzo różnorodna. Jeśli przyjdziesz do sklepu i zobaczysz wazon z jasnymi pstrokatymi kwiatami, nie pomylisz się – to jest gerber kwiat. Podajemy wartości najbardziej popularnych i poszukiwanych odcieni.

Żółte odcienie są symbolem słońca, życia i energii.

Biel interpretuje się analogicznie do stokrotek: jako niewinność, dziecinność i czystość.

Krem wyraża wzruszające podejście i troskę.

Róż to podziw i szacunek.

Czerwony symbolizuje miłość, ale nie namiętną i żarliwą, ale spokojne, zrównoważone uczucie.

Gerbery mogą wydawać się znaczyć to samo co róże. Ale tak nie jest. Bukiet róż od mężczyzny do kobiety zawsze będzie miał romantyczne skojarzenia, gerbery nie są związane z romansem. Ich znaczenie należy postrzegać poprzez pragnienie szczęścia.

 

CO JESTEŚMY GERBERS

Bukiet dużych kwiatostanów rumianku spodoba się osobom kochającym prostotę i wdzięk jednocześnie. Zgodnie z naszymi obserwacjami bardzo popularne są mieszanki z gerberów i designerskich bukietów.

Wielokolorowe zestawy okazują się soczyste, kolorowe i pstrokate. Z ich pomocą życzą sobie dobrego samopoczucia, szczęścia, witalności, uśmiechów i pozytywności.

W projektowanych bukietach kwiaciarnie używają gerberów do akcentowania i dodawania koloru.

Stałe kompozycje są częściej wybierane, aby wyrazić bardzo specyficzne uczucie: przyjazną opiekę lub współczucie, szczere podejście, szacunek i miłość.

Łodygi kwiatów są pozbawione liści. Jeśli zdecydujesz się podać bukiet gerber, poproś o dodanie dekoracyjnych zieleni. To sprawi, że prezent będzie jeszcze bardziej obszerny.

Kolejną zaletą tych wesołych kolorów jest ich dobra wytrzymałość. W wazonie kosztują do 20 dni. Dlatego, jeśli zdecydujesz się kwiaty w kwiaciarni, upewnij się: odbiorca nie tylko poczuje twoje ciepło i uwagę, ale także będzie cieszył się jasnymi kolorami przez 3 tygodnie.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.