29 maja, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jakie możliwości dają nam platformy inwestycyjne?

3 min read

W Polsce powstaje wiele platform, które umożliwiają inwestycje w akcje na giełdach Londynu, Nowego Jorku czy też Hongkongu.

To obecnie platformy cyfrowe, gdzie możemy dokonać zakupu oraz sprzedaży w czasie rzeczywistym, uwzględniając różnice czasowe pomiędzy Polską a rynkiem na którym dokonujemy transakcji.

Inwestycje w akcje na rynkach globalnych

Możemy dzięki temu uzyskać dostęp do rynków z całego świata, co daje zupełnie nowe możliwości inwestorom. W tym przypadku możemy inwestować w akcje spółek giełdowych, które wypłacają wysoką dywidendę, lub też spodziewamy się, że ich cena wzrośnie w związku z dobrymi wynikami czy też wypuszczaniem na rynek nowego produktu. Często polskie domy maklerskie nie dają dostępu do rynków, których potrzebują inwestorzy, dlatego skłaniamy się do wybrania platform działających globalnie, gdzie możemy pomnażać nasze zyski. Strona internetowa pozwala na otwarcie rachunku, możemy wykorzystać różne metody płatnicze, które zasilą nasze konto płatnicze. Należy pamiętać, że dochody z inwestycji będą także opodatkowane, co należy uwzględnić. W tym przypadku podatek będzie płacony w Polsce, jeżeli pieniądze z platformy inwestycyjnej będziemy wypłacali na rachunek bankowy w naszym kraju.

Gdzie można online inwestować?

Strony internetowe, które umożliwiają inwestycje czyli handel akcjami, obecnie dają wiele różnych możliwości, możemy zapoznać się tu z różnymi wskaźnikami, sprawdzić wykres cen akcji danego podmiotu w różnych okresach, przykładowo w ciągu bieżącego dnia czy też w okresie jednego miesiąca, jednego roku czy też pięciu lat. Znajdziemy tu także informacje na temat stopy dywidendy wypłacanych przez spółki, warto także zapoznać się z prognozami analityków, którzy mogą udzielić fachowej porady dotyczącej kupna czy też sprzedaży akcji. Platformy międzynarodowe pozwalają nam na zakup akcji największych firm, takich jak Microsoft, Intel czy Amazon. Dostajemy także dostęp do możliwości inwestowania w różnych krajach, co daje bardzo duże możliwości pomnożenia kapitału.

Warto zwrócić uwagę na prowizję, handel akcjami będzie łączył się z pewnymi opłatami dla platformy, która obsługuje transakcje. Mogą być różne w zależności od rynku, internet pozwala nam na łatwe porównanie ofert różnych platform inwestycyjnych, wybrania najbardziej dla nas korzystnej opcji.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.