28 czerwca, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak urządzić małe mieszkanie?

2 min read

Wiele osób narzeka na zbyt małą powierzchnię użytkową swojego mieszkania. Wiele osób chce wyrzucić z pokojów meble, by móc w sposób praktyczny i jak najbardziej funkcjonalny wykorzystać posiadaną powierzchnię.

Mając niewielką szafę, zajmującą sporo miejsca, a która w zasadzie nie wiele potrafi zmieścić ubrań, dobrze jest pomyśleć o czymś, co w idealny sposób mogłoby ją zastąpić. Ubrań ciągle przybywa, co roku jest ich więcej, a miejsca na nie w szafie coraz mniej. Najlepszym sposobem na ten problem jest zabudowanie wnęki na szafę, bądź po prostu zakup nowej, dużej. Przy jej wyborze należy zwracać szczególną uwagę na głębokość. Bardzo dobrze jest bowiem, czy szafa miała jak największą objętość. Daje to pewność, że ubrania w niej nie będą się gniotły. Dla niektórych jednak tradycyjne meble okazują się mało praktyczne. Decydując się na zabudowę wnęk, możemy wykorzystać całą powierzchnię zabudowaną, aż pod sam sufit, co jest niemożliwe raczej w przypadku zwyczajnej szafy. Wykończenie przesuwanymi drzwiami znacznie ograniczy zużywane miejsce podczas jej otwierania. Hygge to duńskie i norweskie słowo, które odnosi się do dobrego samopoczucia, przytulności i komfortu oraz do korzystania z prostych rzeczy w życiu.

Ten styl życia doskonale uzupełnia styl skandynawski, zachęcając do udekorowania domu z myślą o wygodzie, z niezbędnymi przedmiotami. Na przykład krzesła skóra ekologiczna pasują do tego stylu poprzez swoją elegancję i funkcjonalność. Styl skandynawski to nowoczesny faworyt z ciekawą historią. Zaczęło się w pięciu krajach: Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji w latach 30. XX wieku, a do reszty świata dotarł w latach 50. XX wieku. Ponieważ ten styl pojawił się w erze mebli z połowy wieku, niektóre elementy projektu, takie jak skośne nogi, krzyżują się. Pierwotnie zaprojektowany w celu dopasowania do nordyckiego klimatu i poprawy funkcjonalności domu, skandynawski styl cieszy się obecnie w krajach na całym świecie popularnością ze względu na minimalistyczny i wyrafinowany wygląd.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.