4 lutego, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Herbicydy selektywne do usuwania różnych rodzajów chwastów

2 min read

Rolnicy, którzy chcą uzyskiwać maksymalne plony, powinni zwrócić uwagę na chwasty, grzyby czy też różnego rodzaju insekty, które mogą zagrażać naszym uprawom.

W przypadku jeżeli w uprawach występuje duża ilość chwastów, wówczas rośliny uprawne muszą konkurować o wodę, składniki mineralne oraz dostęp do światła słonecznego. Dlatego najlepszym pomysłem będzie wyeliminowanie herbicydów już na samym początku, czyli w okresie wiosennym. Można stosować herbicydy doglebowe, które będą eliminowały chwasty na etapie nasion, powodując zablokowanie wzrostu lub też późniejszy rozwój.

Herbicydy selektywne do usuwania różnych rodzajów chwastów

Jak stosuje się herbicydy?

Oczywiście nie zawsze udaje się wyeliminować wszystkie rodzaje chwastów poprzez aplikację herbicydów glebowych, dlatego też należy opryski powtarzać w kolejnych miesiącach, stosując herbicydy działające dolistnie. Oczywiście herbicyd powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju chwastów, powinien z jednej strony chronić rośliny uprawne, natomiast niszczyć chwasty, czyli rośliny niepożądane. Opryski możemy stosować wykorzystując herbicydy selektywne rozpuszczalne w wodzie, w ten sposób przygotowujemy odpowiedni oprysk, który będziemy następnie nanosili na nasze uprawy. Może być to mały ręczny opryskiwacz w przypadku ogrodu lub też oprysk stosowany za pomocą ciągnika.

Aby oprysk był skuteczny musi znaleźć się na powierzchni liści, dlatego należy wybrać pogodę bezwietrzną i bez opadów, aby herbicyd miał czas na działanie. Poprzez układ listny zostaje przetransportowany do innych części rośliny, uszkadzając różne procesy naturalne, takie jak przykładowo fotosynteza. Będzie to prowadziło do mniejszego wzrostu chwastów, jak również w wielu przypadkach do zamierania. Z pewnością eliminowanie chwastów z naszych upraw to możliwość uzyskania większych plonów, dlatego rolnicy obecnie bardzo chętnie korzystają z różnego rodzaju oprysków selektywnych.

W przypadku upraw kukurydzy dobrze sprawdzi się herbicyd tudor, możemy zakupić go na stronie https://innvigo.com/tudor-114-od/. Jest to herbicyd naturalny stosowany dolistnie, posiada on substancje czynne, które są odpowiedzialne za bardzo skuteczne usuwanie chwastów z uprawy. Herbicyd ten blokuje naturalną biosyntezę, co prowadzi do zahamowania wzrostu chwastów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.