19 maja, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Czym powinna charakteryzować się dobra oferta usług magazynowych?

4 min read

Firmy zajmujące się sprzedażą towarów stacjonarnie bądź internetowo potrzebują odpowiedniej powierzchni do ich składowania, zanim te trafią w ręce klienta. Dlatego też z roku na rok przybywa coraz więcej firm magazynowych, które nie tylko udostępniają odpowiednią przestrzeń na przechowywanie towarów, ale oferują kompleksowe i profesjonalne usługi, przejmując część czynności związanych z zarządzaniem i dystrybucją. Jakie więc usługi magazynowe powinna zapewnić swoim klientom dobra firma magazynowa?

Usługi magazynowe dla małych i dużych przedsiębiorstw

Logistyka to szereg działań związanych z planowaniem, realizowaniem i kontrolowaniem efektywnego przepływu towarów. Usługi magazynowe pozwalają przedsiębiorcom zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, zlecając cześć prac logistycznych firmom zewnętrznym. Taka specjalistyczna firma magazynowa nie tylko udostępnia samą powierzchnię potrzebną do składowania towarów, ale także zajmuje się odpowiednim wyposażaniem magazynów w sprzęty oraz systemy informatyczne, które służą sprawnemu przejmowaniu, przechowywaniu i przygotowaniu towarów do transportu, a także optymalizacją procesów logistycznych i minimalizacją kosztów z nimi związanych przy zachowaniu najwyższego standardu swoich usług. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usług magazynowych?

Na terenie całej Polski powstają coraz to nowe inwestycje polskich i zagranicznych inwestorów z branży produkcyjnej i handlowej. Od kilku lat stale przybywa także firm działających w branży e-commerce. Nic też dziwnego, że firmy magazynowe powstają jak grzyby po deszczu. Dlatego też przed podjęciem współpracy z firmą magazynową warto przyjrzeć się bliżej jej ofercie.

Lokalizacja parku logistycznego

Usługi magazynowe powinny udostępniać magazyny bardzo dobrze skomunikowane. Dzięki temu możliwy będzie szybki transport towarów pomiędzy siedzibą firmy a dostawcami i klientami. Z kolei, jeśli jest to magazyn z branży e-commerce, warto wybrać obiekty zlokalizowane w miastach położonych w centralnej Polsce, z których będzie można rozwozić towar po całym kraju.

Możliwości magazynu do wynajęcia

Zanim przedsiębiorca zdecyduję się na konkretne usługi magazynowe, musi zastanowić się, jakie towary będzie chciał w nim przechowywać. Profesjonalna firma magazynowa powinna udostępniać powierzchnie przystosowane do magazynowania różnych towarów w tym również artykułów spożywczych i leków, które wymagają odpowiednich warunków przechowywania np. chłodni i mroźni. Ważne jest również to, czy taka firma posiada magazyny niskiego i wysokiego składowania oraz powierzchnie przeznaczone dla towarów ponadgabarytowych.

Elastyczne terminy najmu

Dobra firma magazynowa to taka, która dostosuje swoją ofertę do potrzeb klienta. Zatem warto dowiedzieć się, czy konkretne usługi magazynowe wymagają podpisywania umowy na długi okres, czy też firma dopuszcza opcję wynajmu powierzchni na kilka miesięcy, tygodni, a nawet dni. Taka elastyczność daje przedsiębiorcom możliwość dostosowania oferty firm magazynowych do swoich realnych potrzeb.

Całodobowa obsługa magazynu

Kontakt z firmą magazynową 24/h na dobę w zależności, czy będzie to załadunek towaru o 2 w nocy, czy jego rozładunek o 6 nad ranem bez względu na dzień tygodnia to wielkie udogodnienie dla przedsiębiorców. Jednak nie każda firma magazynowa oferują takie usługi magazynowe. Może się bowiem zdarzyć, że bramy do magazynu otwierają się o 6 rano i zamykają o 18. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy każdy klient firmy magazynowej posiada swojego dedykowanego koordynatora, z którym będzie można kontaktować się w związku z bieżącymi sprawami oraz który będzie proponować rozwiązania i podejmować decyzje najlepsze dla przedsiębiorcy i jego biznesu.

Nowoczesne systemy informatyczne

Nowoczesna firma magazynowa powinna udostępniać swoim klientom najwyższej jakości usługi magazynowe dostosowane do potrzeb współczesnego rynku. Magazyn powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt oraz systemy informatyczne działające w oparciu o inteligentne algorytmy, które usprawniają i podwyższają automatyzację pracy na każdym etapie magazynowania towarów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.