27 listopada, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Co warto wiedzieć na temat cyklinowania parkietów?

2 min read

W wielu domach i mieszkaniach ludzie posiadają podłogi i parkiety wykonane z materiałów drewnianych.

Są to powierzchnie zyskujące coraz większą popularność ze względu na swój wysoki poziom estetyki oraz dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne czy też różne czynniki powodujące zużycie. Utrzymanie podłóg drewnianych w idealnym stanie wiąże się z odpowiednim dbaniem o ich drewnianą powierzchnię. Bardzo dobrym pomysłem jest regularne przeprowadzanie procesu cyklinowania. Jest to metoda wiążąca się z licznymi korzyściami, a jej efektem końcowym jest podłoga utrzymana w idealnym stanie. Warto więc uzyskać więcej informacji na temat cyklinowania.

Co warto wiedzieć na temat cyklinowania parkietów?

Cyklinowanie drewnianych podłóg – na czym to polega?

Drewniany parkiet to okładzina charakteryzująca się eleganckim wyglądem i dość wysokim kosztem. Jest ona w stanie spełniać swoje zadania użytkowe i dekoracyjne przez wiele lat, jednak po pewnym czasie ulega ona zużyciu, zanieczyszczeniu, itp. Proces cyklinowania polega na usuwaniu zewnętrznej powłoki pokrytej lakierami i preparatami zabezpieczającymi. Odsłania się dzięki temu atrakcyjną fakturę podłogi, którą można oczyścić, wyrównać i na nowo wykończyć specjalistycznymi preparatami ochronnymi oraz lakierem.

Oczywiście proces cyklinowania wymaga używania specjalistycznych urządzeń. Tymi maszynami są cykliniarki, których należy użyć na całej powierzchni podłogi od trzech do pięciu razy w zależności od poziomu uszkodzenia i zużycia posadzki. Gramatura papieru ściernego powinna być dopasowana do określonego rodzaju drewna wykorzystanego w danej podłodze. Miejsca trudnodostępne dla tradycyjnych cykliniarek, takie jak schody oraz różne zakątki (np. przy kaloryferach) można cyklinować przy pomocy specjalnych urządzeń krawędziowych. Po usunięciu zewnętrznej warstwy przystępuje się do uzupełniania ubytków specjalnymi preparatami. Istotną sprawą jest też odpylanie podłogi chroniąc przed utrwalaniem się zanieczyszczeń razem z preparatami ochronnymi.

Po skończonym cyklinowaniu, podłoga powinna zostać pokryta lakierem, aby efekt tej pracy utrzymywał się przez wiele lat. Warto korzystać z usług specjalistycznych firm, takich jak http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/, aby mieć pewność, że zadanie zostało wykonane profesjonalnie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.