7 sierpnia, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Szkoła językowa i likwidacja sprzętu komputerowego.

3 min read

W dobie nauczania zdalnego podstawowym narzędziem wspierającym naukę języka obcego jest komputer lub laptop.

Nauczyciel może indywidualnie łączyć się z uczniem lub prowadzić zajęcia w wirtualnej klasie. Z czasem nawet najlepsze urządzenia do pracy zdalnej wymagają wymiany. Często jej powodem jest zwyczajną potrzeba zmiany. Co z używanymi urządzeniami. Czy kilkuletnie laptopy czy komputery mogą się jeszcze przydać lub mieć wartość rynkową. Jak najbardziej!

Osoby indywidualne oraz firmy poszukują coraz częściej używanych komputerów do pracy. Rynek urządzeń IT poleasingowych czy po wycofaniu z eksploatacji stale się rozwija. Istnieje popyt nie tylko na komputery, laptopy ale również używane smartfony, drukarki, akcesoria czy podzespoły. Zanim zdecydujesz się wyrzucić do śmieci firmowy sprzęt komputerowy pomyśl czy nie możesz jeszcze go sprzedać i odzyskać części zainwestowanych pieniędzy firmy.

W takim momencie najlepiej poszukać partnera – profesjonalną firmę zewnętrzną zajmującą się tego rodzaju sprzętem. Pomoże przejść wszystkie etapy związane z ponownym wdrożeniem sprzętu komputerowego na rynek i uniknąć błędów. Zwykle jest również pierwszym potencjalnym kupcem niepotrzebnego w Twojej firmie sprzętu. W dodatku zna branżę i posiada kanały dystrybucji – lepiej więc wybrać taką drogę i postawić na współpracę ze specjalistami.

Pierwszy krok jaki należy wykonać to inwentaryzacja. Sprawdź które urządzenia potrzebne są nauczycielom lub uczniom szkoły językowej, a które nie. Zbierz urządzenia i przekaż je do audytu technicznego. Jest istotny, pozwoli ustalić w jakim stanie są urządzenia.

Szkoła językowa i likwidacja sprzętu komputerowego.

Czy mają wady, uszkodzenia, były mocno eksploatowane czy nie, posiadają ślady używania, zostały uszkodzone.

Może niektóre wymagają odświeżenia i małych napraw tak by uzyskać dobrą cenę przy kolejnej sprzedaży?

Ważną kwestią przy wymianie używanych laptopów czy komputerów w firmie jest usunięcie z dysków danych wrażliwych. Zwłaszcza jeżeli w urządzeniu przechowywane były teksty dotyczące tłumaczeń specjalistycznych, przysięgłych. Zawierają one dane szczególnie wrażliwe, których nigdy nie powinny zobaczyć osoby postronne. Podobnie działać należy w przypadku danych osobowych pracowników czy uczniów, klientów szkoły językowej. Większość z nich podlega szczególnej ochronie (RODO). Kiedy więc decydujemy się na wymianę komputera, na którym były analizowane, przetwarzane należy je bezwzględnie usunąć.

Nies istnieje złoty sposób na zniszczenie danych elektronicznych. Optymalne są metody profesjonalne. Zwłaszcza dla firm, placówek oświatowych i organizacji prowadzących działalność gospodarczą. Wszystkie są zobligowane do dołożenia wszelkich starań by zagwarantować klientom prawo do bycia zapomnianym. Kiedy więc przyjdzie czas na usunięcie elektronicznych danych wrażliwych trzeba działać. Optymalny sposób to programowe usuwanie danych. W rzeczywistości informacje zapisane na dysku są przykrywane czyli nadpisywane innymi. Proces ten realizowany jest przy pomocy specjalnego oprogramowania. Zwykle płatnego i wymagającego wiedzy informatycznej. Najlepiej więc usuwanie danych szkoły językowej zlecić profesjonalistom.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.