16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak zadbać o zdrowie zwierząt hodowlanych?

3 min read

Z pewnością rolnicy i hodowcy powinni zadbać o dezynfekcje wszystkich obór, kurników, miejsc gdzie przebywają zwierzęta, z pewnością należy je często opróżniać z nieczystości, przygotowywać odpowiednią ściółkę, zwracać uwagę także na czystość miejsc w których podajemy zwierzętom karmę.

Obory czy też kurniki w których nie będziemy dbali o czystość, mogą być miejscem rozwoju różnych bakterii oraz zarazków, co może bezpośrednio wpływać na zdrowie zwierząt. Naturalnie powinny być czyszczone także wszystkie elementy zagrody. Warto także zwrócić uwagę aby w takim pomieszczeniu znajdował się kran z wodą, dzięki czemu będzie można szybko przemyć pomieszczenie za pomocą wody pod ciśnieniem.

Jak zadbać o zdrowie zwierząt hodowlanych?

Dezynfekcja kurnika zapobiega chorobom wśród drobiu

Dezynfekcja pomieszczeń w których znajdują się zwierzęta oczywiście powinna polegać na wykorzystaniu różnego rodzaju środków, które będą skutecznie niszczyły wszystkie wirusy i bakterie, dzięki temu zapewnimy naszym zwierzętom hodowlanym odpowiednie bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę iż często w kurnikach znajdziemy wiele nieczystości, należy także zwrócić uwagę aby zboże którym karmimy kury czy też indyki nie wpadało do miejsc gdzie na co dzień śpią czy też siedzą kury, wówczas mogłoby zostać ono zanieczyszczone.

Warto zwrócić uwagę na środki które skutecznie będą usuwały bakterie, muszą nabyć oczywiście środki które są odpowiednio do tego przeznaczone, najczęściej będziemy mogli je zakupić w specjalistycznych sklepach. Mogą być to przykładowo sypkie preparaty które będziemy rozsiewali w kurniku, dzięki nim można pozbyć się pałeczek salmonelli czy bakterie e-coli. Dodatkowo warto zwrócić uwagę iż często w kurnikach będą występowały takie zagrożenia jak gronkowiec złocisty, paciorkowce, pałeczka grypy, parwowirusy, pryszczyca, listeria oraz wiele innych. W tym przypadku preparaty można stosować na ściółkę, preparaty także mają inne działanie, przykładowo zapobiegają przekształcaniu się mocznika w amoniak.

Obecnie coraz więcej hodowców kupuje środki, dzięki którym dezynfekcja kurnika będzie szybka i dokładna. Możemy zatem zakupić różnego rodzaju preparaty sypki oraz w postaci cieczy do rozpylania, wówczas dezynfekcja kurnika może odbyć się bardzo szybko, preparaty będą docierały do wszystkich miejsc. Z pewnością dzięki temu będziemy mogli zadbać o zdrowie naszych zwierząt.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.