16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak się odżywiać podczas odchudzania i budowania masy mięśniowej?

2 min read

Codziennie warto jeść śniadanie, ponieważ może to pomóc budować masę mięśniową.

Pożywne śniadanie daje nam również natychmiastowy zastrzyk energii i pomaga pozostać sytym do następnego posiłku lub przekąski. Będziesz również jeść zdrowiej, jeśli twój dzień zacznie się od pożywnego i zdrowego śniadania. Jeśli starasz się budować masę mięśniową, najlepszym rozwiązaniem są omlety, koktajle owocowe i twarożek.

Jak się odżywiać podczas odchudzania i budowania masy mięśniowej?

Wiele osób trenujących zażywa suplementy na masę mięśniową

Jedzenie zbilansowanych posiłków we właściwym czasie ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia masy mięśniowej. Najprostszym sposobem jest zjedzenie śniadania, obiadu i kolacji jak zwykle, przeplatane posiłkami po treningu, przed snem i dwiema przekąskami pomiędzy nimi. Można również zastosować suplementację odżywkami białkowymi na masę mięśniową, szczególnie jeśli dużo trenujemy i chcemy zwiększyć swoją siłę i mięśnie. Regularnie się odżywiając sprawisz, że nie będziesz tak głodny, ponieważ częstsze spożywanie mniejszych posiłków w porównaniu z kilkoma dużymi posiłkami zmniejszy rozmiar żołądka. Szybciej poczujesz się pełny, a twoja talia zmniejszy się, a jednocześnie będziesz mieć mniejszą ochotę na przekąski.

Niejedzenie przez dłuższy czas może spowodować przejedzenie się przy następnym posiłku lub sięganie po niezdrowe przekąski. Tak więc, aby powstrzymać łaknienie, jedz codziennie mniejsze porcje, ale o stałych porach. Dodatkowo kiedy nie jemy regularnie, tracimy najwięcej masy mięśniowej, co ma skutek odwrotny do zamierzonego, kiedy chcemy budować siłę mięśni. Siła i wytrzymałość naszego ciała pochodzą z wzrostu nowych włókien mięśniowych. Twoje więzadła i ścięgna, a także mięśnie zyskują na sile, kiedy prawidłowo się odżywiasz i trenujesz. Z czasem układ nerwowy coraz lepiej koordynuje różne grupy mięśni, aby ruch był bardziej płynny i skuteczny.

W intensywnych treningach mogą być pomocne suplementy na masę mięśniową. Bez względu na to, jaką siłę mięśni masz dzisiaj, jeśli nie będziesz celowo pracował nad jej poprawą, za rok będziesz słabszy. Jeśli nie budujesz mięśni i siły, twoje ciało staje się słabe i szybciej się starzeje.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.