28 września, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Jak przechowywać pomidory?

2 min read

Obecnie widzimy wiele różnych hala magazynowych stawiają na nie wszyscy.

Oczywiście najpopularniejsze są hale stalowe, dzięki temu magazyn podwójnie jest ochraniany i solidny. Te metalowe szkielety mają dobre opinie, ze względu na łatwość budowy i duży obszar do przechowywania różnych towarów.

Mogą to być chłodnie do przechowywania warzyw i owoców. Przechowywanie płodów rolnych będzie wymagało utrzymywania stałej, niskiej temperatury, dzięki temu owoce mogą przeleżeć przez określony czas aż do ich sprzedaży. W czasie zbiorów ceny mogą być najniższe dlatego producentom owoców i warzyw opłaca się ich przechowywanie, aby następnie sprzedać je po korzystniejszych cenach.

Optymalna temperatura przechowywania musi być stale utrzymywana, aby uzyskać pełne korzyści z przechowywania w chłodni.

Aby mieć pewność, że pomieszczenie magazynowe może być utrzymywane w pożądanej temperaturze, należy sprawdzić jaką wielkość ma hala, i do tego należy dobrać agregat chłodniczy. Odparowanie wilgoci z pomidorów powoduje więdnięcie i wysychanie, co powoduje utratę wagi. Dlatego też w chłodni należy zachować optymalną wilgotność, dzięki temu pomidory nie będą zbyt szybko traciły na wadze. Zatem przechowywanie pomidorów musi być w ściśle określonych warunkach. Każda hala w której przechowujemy warzywa i owoce musi być dobrze odizolowana, dzięki temu boki i dach hali nie będą się nagrzewały. W przypadku pomidorów wymagana temperatura przechowywania jest inna dla dojrzałych i zielonkawych. W przypadku dojrzałych pomidorów okres przechowywania w chłodzie wynosi około 1 tygodnia. W przypadku mniej dojrzałych okres przechowywania w chłodni wynosi od około 3 do 4 tygodni. Trzeba także zwrócić uwagę na odmiany pomidorów, dlatego też trzeba brać pod uwagę wiele różnych czynników jeżeli będziemy chcieli określić optymalną temperaturę, oraz okres przechowywania. Oczywiście trzeba także wykorzystać odpowiednie skrzynki, aby pomidory nie zgniatały tych na dole. Ważne będzie także zachowanie odległości od półek, tak aby pozwolić na cyrkulację powietrza.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.