14 kwietnia, 2021

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Dlaczego zabawki są ważne w rozwoju dzieci?

2 min read

Zabawki zwiększają kreatywność dzieci i pomagają im wyrażać emocje.

Niezależnie od tego, czy chodzi o odgrywanie ról, udawanie różnych postaci, używanie kostiumów czy lalek, dzieci mają możliwość wyobrażenia sobie znanych sytuacji. Może to być zabawa w dom, dzień na farmie, wizyta w szpitalu, zabawa w weterynarza czy strażaka, lub wymyślają fantastyczne światy, które prowadzą dzieci do abstrakcji, jak figurki, uniwersum science fiction, scenki z bajek czy ulubionych filmów. Zdolność do generowania zabaw symbolicznych ujawnia dojrzałą osobowość, zdolną do tworzenia własnych reguł. Często dorośli zwykle utożsamiają słowo zabawka z czymś, co można kupić w sklepie, ale dzieci, z drugiej strony, widzą, że zabawki są przedmiotami, którymi można się bawić. Te przedmioty mogą być czymś prawdziwym, jak zestaw kluczy, garnek, szalik, pudełko lub rzeczy, które mogą przekształcić, takie jak glina, plastelina, farby do malowania, kredki i flamastry. Wszystkie te narzędzia pomagają nauczyć dzieci, jak podejmować decyzje, ponieważ pobudzają wyobraźnię podczas tworzenia wszechświata, w którym mogą się bawić. Oprócz doskonalenia umiejętności językowych dzieci, zabawki uczą umiejętności społecznych i mogą lepiej zrozumieć społeczeństwo, w którym żyją. Zabawki zapraszają dzieci do interakcji, najpierw z dorosłymi, a następnie z innymi dziećmi w ich wieku. Dlaczego zabawki są ważne w rozwoju dzieci?

Prosty akt zabawy z innym dzieckiem stanowi wyzwanie dla dzieci, które doświadczają ważnych lekcji, jak szacunek do drugiej osoby, współpraca i dzielenie się zabawkami i rolami.

Zabawki motywują również dzieci do inicjatywy, uczą się negocjować i uczą, jak lepiej zorganizować swój czas. Zabawki promują rozwój poznawczy dzieci, stymulując ich koncentrację i umiejętności pamięciowe, jak gry planszowe, oraz dając im możliwość twórczego rozwiązywania problemów, co jest kluczem do ich przyszłego funkcjonowania w świecie, przykładowo zabawy z klockami i budowanie różnych konstrukcji. Możemy również zakupić dla dziecka psi patrol zabawki, które są dostępne w ciekawych zestawach. Rozwój poznawczy jest ważny, ponieważ umożliwia dzieciom podejście do matematyki i umiejętności językowych w sposób, który jest dla nich zabawą, a przecież poprzez zabawę uczą się nawet małe dzieci.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.