25 marca, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Czyszczenie i konserwacja marmuru

3 min read

Marmur i kamień naturalny to elementy wykończenia wielu różnych powierzchni czy budowy elementów architektonicznych. Naturalnie występujące w przyrodzie skały, jako element wykończeniowy, to efekt odpowiedniego wydobycia i dostosowania do potrzeb, czyli odpowiedniej obróbce. Procesy, które powodują, że skała zmienia się w bardzo atrakcyjny produkt, to również efekt jego czyszczenia i impregnacji. Warto mieć to na uwadze w dalszej jego eksploatacji.

Marmur czy kamień naturalny to ciekawy sposób aranżacji wnętrz, jako rozwiązanie stosowane zarówno do wykończenia powierzchni mebli w kuchniach, jako materiał używany do wykończenia ekspozycji ściennych czy podłogowych. Ma podwyższone parametry zużywania, tzn. większą odporność na ścieralność, zarysowania czy pęknięcia. Należy jednak pamiętać, że jak każdy inny materiał, również podlega okresowym zużyciom, dlatego tak ważny jest sposób jego czyszczenia oraz impregnacji.

Jakie środki zastosować do czyszczenia marmuru i kamienia naturalnego?

W przypadku czyszczenia, należy zwrócić uwagę jakiego rodzaju zabrudzenia powierzchni występują. Najczęściej będą to plamy po różnych środkach chemicznych, również związkach, które występują w wodzie, a która ma częsty kontakt z powierzchniami, może powodować, że tworzyć się będą trudne do usunięcia zabrudzenia czy plamy. Równie często, szczególnie w przypadku marmuru czy kamienia naturalnego, który podlega eksploatacji na powierzchniach użytkowych, często dochodzi do ścierania, nadpęknięcia czy rys. Na wszystkie rodzaje uszkodzeń i zabrudzeń można stosować środki, dostępne na stronie https://www.e-akemi.com.

Czyszczenie poprzez dostępne produkty to pierwszy etap utrzymania marmuru i kamienia naturalnego w możliwym najlepszym stanie. Bazową składu środków do czyszczenia są składniki, które w odpowiedni sposób będą wpływały na jakość powierzchni, w pełni biologicznie odnawialne, nie będące szkodliwymi dla zdrowia. Środki do czyszczenia zlikwidują plamy, spękania czy zarysowania, jak również odświeżą połysk. W ofercie znajdują się zarówno środki do codziennej pielęgnacji, jak i produkty, które używane są przez firmy zajmujące się obróbką kamieni oraz środki do klejenie czy uzupełniania szczelin i pęknięć. Dobrze wyczyszczona powierzchnia nadaje się do dalszej impregnacji.

Jak impregnować marmur i kamień naturalny

Powierzchnie, które są odpowiednio wyczyszczone można impregnować. Każdy nowy produkt posiada warstwę impregnacji, którą z czasem trzeba odnawiać. Do impregnacji poleca się https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html. To wiodące środki do impregnacji marmuru, kamienia naturalnego, piaskowca oraz innych materiałów wykończeniowych. Impregnacja powoduje, że powierzchnia użytkowa będzie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, głównie proces ścierania i zarysowań, jak i chemiczne. Impregnacja jest kluczowa w procesie zachowania kamienia w możliwie naturalnej jego formie. Impregnacja ożywia również kolor, połysk i trwałość produktu. Środki do impregnacji można stosować zarówno w wewnątrz jak i na zewnątrz.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.