9 grudnia, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Co to jest manicure japoński i jak go wykonać?

3 min read

Manicure japoński od pewnego czasu zaczął cieszyć się wielką popularnością. Ciekawostką jednak jest fakt, że jego historia zaczęła się już 400 lat temu, kiedy to wśród japońskich arystokratek rozpowszechniła się ta właśnie metoda dbania o paznokcie. Obecnie zabieg wykonywany jest w wielu gabinetach kosmetycznych. Na czym zatem polega manicure japoński i czy można wykonywać go w domu?

Manicure japoński – na czym polega?

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech wyróżniających manicure japoński jest to, że silnie odżywia paznokcie. W trakcie zabiegu płytkę naciera się regenerującymi kosmetykami, które odżywiają i wzmacniają paznokcie. Dzięki nim wygląd płytki widocznie się poprawia, a ona sama zyskuje delikatny połysk. Użyte produkty bogate są w składniki takie jak witamina A i E oraz keratyna, która utwardza paznokcie i zapobiega ich rozdwajaniu. Kosmetyki zawierają także pełne dobroczynnych składników substancje, takie jak pyłek pszczeli czy krzemionka z morza japońskiego. Ruch wykonywany podczas aplikowania preparatów pobudza krążenie krwi, co dodatkowo poprawia wygląd płytki. Ponieważ jest to nieinwazyjny zabieg, polecany jest on osobom z kruchymi, łamiącymi się i zniszczonymi paznokciami. Należy jednak pamiętać, że gdy płytka paznokcia jest mocno zniszczona bądź jej struktura została uszkodzona (na przykład po hybrydzie), konieczne może być odczekanie, aż jej stan trochę się poprawi. Warto również wspomnieć, że manicure japoński mogą wykonywać nawet kobiety w ciąży. Manicure japoński dostępny jest w ofercie Salonu urody Cleo. Więcej usług kosmetycznych można znaleźć na stronie: salonurody-cleo.pl, gdzie widnieje szeroka oferta salonu kosmetycznego. Ponieważ sam zabieg nie należy do skomplikowanych, z łatwością może być przeprowadzany także w domu.

Przygotowanie do zabiegu

W zestawie do wykonywania zabiegu standardowo znaleźć można dwustronny pilniczek do matowienia płytki, pilniczek drewniany który nadaje paznokciom kształt, szpatułkę do odsuwania skórek, pastę, puder oraz polerkę różową i zieloną. Manicure należy zacząć od usunięcia z paznokci wszelkich śladów lakieru tak, by były absolutnie czyste. Następnie płytce nadaje się odpowiedni kształt pilniczkiem. Przygotowując paznokcie do zabiegu, warto również odsunąć lub wyciąć skórki. Należy pamiętać o zachowaniu higieny, ponieważ nieodpowiednio usunięte skórki skutkować mogą nawet wdaniem się infekcji. Trzeba pamiętać też o dezynfekcji dłoni i narzędzi (zwłaszcza wtedy, gdy manicure wykonywany jest samodzielnie w domu).

Wykonanie krok po kroku

Manicure japoński rozpoczyna się od zmatowienia płytki paznokcia dwustronnym pilniczkiem. Następnie na zieloną polerkę należy nałożyć odrobinę pasty z zielonego pojemniczka, którą następnie wmasowuje się w paznokieć. Przy tym kroku kluczowy jest sposób aplikowania, ponieważ rozprowadzając pastę, należy trzymać się jednego kierunku ruchu. Gdy płytka jest już błyszcząca, różową polerką nanosi się na paznokcie puder znajdujący się w różowym pojemniczku. Aplikacja produktu przeprowadzana jest w sposób analogiczny do wcierania zielonej pasty. Cały zabieg nie trwa długo, zazwyczaj zajmuje od trzydziestu do czterdziestu minut. Widoczny połysk utrzymuje się na płytce do pięciu dni, a odżywcze efekty trwają przez około dwa tygodnie. Dlatego też manicure japoński wykonywać można w odstępach dwu- lub trzytygodniowych. Warto pamiętać, że tuż po zabiegu płytka jest silnie natłuszczona, dlatego z malowaniem paznokci lepiej poczekać kilka dni.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.