13 lipca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Aktywny wypoczynek w Egipcie

2 min read

Wielu turystów z Polski jako cel wakacyjnej podróży wybiera Egipt.

Ośrodkiem, który cieszy się dużym zainteresowaniem, jest Hurghada, możemy znaleźć tu wiele atrakcji. Niedaleko Hurghady znajduje się ośrodek turystyczny El Gouna, gdzie znajduje się baza kitesurfingu, jest to stosunkowo nowy sport, gdzie poruszamy się po wodzie na desce, a siłą napędową jest latawiec. W tym przypadku osoby uprawiające kitesurfing trzymają w ręku drążek, który połączony jest z latawcem, dzięki temu możliwe jest sterowanie. W przypadku kitesurfingu, w odróżnieniu od surfingu czy też windsurfingu, możemy wznosić się na pewien czas w powietrze.

Aktywny wypoczynek w Egipcie

Wakacyjne wjazdy na kitesurfing

Szkoła kitesurfingu w El Gouna, to możliwość nauczenia się pierwszych kroków w kitesurfingu. Z pewnością jest to oferta dla osób, które poszukują podczas wakacji aktywnego wypoczynku, jest to bardzo interesujący sport, ale także wymagający. Będziemy uczyli się go pod okiem instruktorów, którzy mówią po polsku, ale także w języku angielskim czy też rosyjskim. Oczywiście ośrodek zapewnia całe niezbędne wyposażenie, deskę, latawiec oraz strój. Dodatkowo podczas lekcji instruktorzy znajdują się w motorówce blisko kursanta, zatem mogą szybko wyłowić go z wody, instruować w jaki sposób kierować latawcem oraz jaką pozycję przyjąć na desce.

Dla wielu osób może być to ciekawa alternatywa w stosunku do wypoczynku nad basenem czy też nad morzem, obecnie coraz częściej poszukujemy interesujących sportów wodnych podczas wakacyjnych urlopów. Kitesurfing do sport, który z pewnością daje wiele przyjemności, wprawni surferzy mogą przez dłuższy czas unosić się w powietrzu, wzbijać się wysoko nad wodę. Oczywiście El Gouna to miejsce, gdzie możemy liczyć na nocleg, znajdziemy tam hotel, zatem możemy przyjechać na indywidualną wycieczkę lub też zrobić wypad z Hurghady.

Zatem jeżeli chcemy spędzić wakacje nad morzem w ciepłym miejscu, wówczas dobrym pomysłem będą wyjazdy kitesurfing. Jest to możliwość wypoczynku w ciekawym miejscu, panuje tu świetna atmosfera, możemy w ciągu dnia uczyć się kitesurfingu nad wodą, natomiast wieczorem znajdziemy tu wiele rozrywek.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.